Reklama

Spotkanie z dr Beatą Kozaczyńską i wykład o losach Dzieci Zamojszczyzny

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem zaprasza na wykład otwarty dr Beaty Kozaczyńskiej, pt.: „Dzieciństwo bez uśmiechu. Wojenne losy dzieci polskich z Zamojszczyzny (1942-1943)”. Wykład i spotkanie z autorką wielu publikacji na temat wysiedleń na Zamojszczyźnie i losów Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w niedzielę, 26 listopada.

Wykład zorganizowano w związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą wysiedleń na Zamojszczyźnie. Wysiedlenia miały miejsce również na terenie dzisiejszej Gminy Zamość. Dr Beata Kozaczyńska pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach (Wydział Humanistyczny), od wielu lat zajmuje się tematyką wysiedleń na Zamojszczyźnie i losem jej mieszkańców, jaki zgotował im niemiecki okupant podczas II wojny światowej. Wykłady i publikacje dr Beaty Kozaczyńskiej są m.in. owocem licznych spotkań i rozmów z ostatnimi żyjącymi „świadkami” historii. 

Wykład otwarty odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość (Wysokie 154). Początek o godzinie 16:00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us