Reklama

Zamość świętował dzień wcześniaka

Zamość świętował dzień wcześniaka, foto: materiał nadesłany Zamość świętował dzień wcześniaka, foto: materiał nadesłany

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka odbyły się w ostatni piątek (17 listopada) w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Tego dnia na całym świecie odbywały się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim miały na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. 

- Celem naszego spotkania było pokazanie również, że wcześniactwo nie jest niczym nowym gdyż 1 na 10 urodzeń są to właśnie dzieci urodzone przedwcześnie. Warto podkreślić, że dzieci urodzone przedwcześnie w większej grupie nie ponoszą z tego tytułu konsekwencji. Lub też ich trudności w funkcjonowaniu występują tylko w początkowym okresie ich życia. Ale dzięki terapii są one minimalizowane. Istnieje jednak grupa wcześniaków z trwałymi dysfunkcjami i w konsekwencji z niepełnosprawnością - informują organizatorzy.

Uroczystość rozpoczęła powitaniem wszystkich zebranych Maria Król – przewodnicząca Stowarzyszenia. A następnie rozpoczęto zabawy przygotowane dla najmniejszych dzieci - na co dzień rehabilitowanych w zamojskim ośrodku. Zakończeniem obchodów w placówce był przepyszny tort, a wyrazem solidarności władz Zamościa z wcześniakami było podświetlenie Ratusza na fioletowo, który jest kolorem przewodnim tego święta.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us