Reklama

Niepełnosprawny Tomasz dostał garaż na specjalistyczny rower

Tomasz dostał klucz do swojego garażu, foto: materiał nadesłany Tomasz dostał klucz do swojego garażu, foto: materiał nadesłany

Miła niespodzianka czekała w miniony piątek (10.11) na niepełnosprawnego mieszkańca osiedla Powiatowa w Zamościu. Za sprawą wspólnej inicjatywy zamojskich radnych, wspólnoty mieszkaniowej i mieszkańców osiedla, Tomasz dostał garaż na swój specjalistyczny rower.

Tomasz wraz z mamą mieszka w bloku, w niewielkim mieszkaniu. Pomimo trudności życiowych wspólnie starają się razem iść przez życie z uśmiechem. Kilka miesięcy temu Tomasz z PCK dostał trójkołowy rower, którego nie ma możliwości wnosić do mieszkania. Rower waży blisko 100kg.

Sprawą zainteresowało się troje zamojskich radnych, którzy wyrazili chęć zbudowania specjalnej wiaty na rower ze swoich prywatnych pieniędzy. Na dwóch spotkaniach z radnymi Rafał Zwolak,  Marta Pfeifer i Adam Kutyła, wspólnota wyraziła chęć pomocy i zbudowania małej wiatki obok nowego placu zabaw. W tej sprawie została podjęta uchwała wspólnoty mieszkaniowej.

- Na wracającego w piątek ze szkoły specjalnej Tomasza czekała miła niespodzianka obwiązana kokardą. Oficjalnie dostał klucz i pierwszy raz odwiązując wstążki otworzył drzwi do swojego garażu. Był bardzo szczęśliwy - relacjonuje zamojski radny Rafał Zwolak.

2 komentarzy

  • horacy
    horacy niedziela, 12 listopad 2017 15:26 Link do komentarza

    tylko czekać jak osiedlowa młodzież z braku zajęcia zaraz wpadnie na "mądry" pomysł pobawić się rowerkiem.

  • Z humcewa
    Z humcewa niedziela, 12 listopad 2017 17:25 Link do komentarza

    Jak TY nie ruszysz to nikt nie. Nie oceniaj innych po sobie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us