Reklama

Reklama

Cegiełki zamiast wieńców. Pomóż odbudować pomnik Józefa Piłsudskiego

Pomóż odbudować pomnik Józefa Piłsudskiego, foto: Archiwum Państwowe w Zamościu Pomóż odbudować pomnik Józefa Piłsudskiego, foto: Archiwum Państwowe w Zamościu

Władze Zamościa zaapelowały do uczestników tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości, by zamiast wiązanek kwiatów przynieśli ze sobą symboliczne róże, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyli na szczytne dzieło odbudowy pomnika Józefa Piłsudskiego.  

Zamojskie uroczystości 11 listopada rozpocznie Marsz Niepodległości. Uczestnicy wyruszą o godzinie 9:15 z parkingu przy ul. Partyzantów na mszę świętą do katedry. Manifestacja patriotyczna ma się rozpocząć o 11.15 na Rynku Wielkim.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk zwrócił się z prośbą do wszystkich uczestników obchodów o wsparcie inicjatywy odbudowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego na terenie zamojskich Koszar. Zaapelował, by zamiast wiązanek kwiatów przynieść ze sobą symboliczną różę i złożyć ją przy płycie upamiętniającej wizytę w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dzieło odbudowy monumentu.

Przygotowane są specjalne cegiełki o wartości 10, 20, 50 i 100 zł. Można je kupić w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w budynku ratusza.

Pomnik ma wrócić do zamojskich Koszar w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w 2018 roku. Przypomnijmy, marszałek Piłsudski stał już na cokole od 1933 r. na terenie ówczesnych koszar wojskowych. W 1942 pomnik zniszczyli Niemcy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us