Reklama
Reklama

Trzy potrącenia w Zamościu. 10-latek trafił do szpitala

Kierujący oplem 61-letni mieszkaniec Zamościa nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, foto: Policja Kierujący oplem 61-letni mieszkaniec Zamościa nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, foto: Policja

10-latek trafił do szpitala po wypadku, do jakiego doszło na ul. Wyszyńskiego w Zamościu. Chłopiec został potrącony przez kierowcę opla. Zamojska policja informuje, że w ostatni czwartek doszło do trzech zdarzeń z udziałem pieszych.

Do jednego z potrąceń doszło w czwartek tuż po godzinie 19:00 na ul. Wyszyńskiego w Zamościu.

- Z ustaleń policjantów wynika, że jadący w stronę Nowego Miasta kierujący oplem 61-letni mieszkaniec Zamościa nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. W tym czasie inne pojazdy zatrzymały się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. Kierowca opla potrącił 10-letniego chłopca, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Ponadto za spowodowanie wypadku poniesie odpowiedzialność przed sądem - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji. 

Godzinę wcześniej na ul. Zamoyskiego również doszło do potrącenia pieszego. Policjanci ustalili, że kierowca Toyoty 21-letni mieszkaniec gminy Jasienica Rosielna potrącił 58-letniego mieszkańca Zamościa. Pieszy znajdował się na oznakowanym przejściu. Z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca toyoty był trzeźwy, w organizmie pieszego policyjne badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Potrącenie pieszego miało również miejsce na ul. Szczebrzeskiej. Do zdarzenia doszło ok. godziny 16:00 na przejściu z sygnalizacją świetlną.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 51-letni mieszkaniec Zamościa znajdując się na przejściu dla pieszych został potrącony przez pojazd maki Peugeot, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Sitno. Na szczęście pieszy nie odniósł obrażeń. Obaj panowie byli trzeźwi. Policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia - informuje Dorota Kurkowska Bubiło. 

Zamojska policja apeluje o zachowanie ostrożności. O tej porze roku wcześnie zapada zmrok, często pada deszcz, w takich warunkach pogodowych widoczność na drodze jest ograniczona.

1 komentarz

  • ***
    *** niedziela, 05 listopad 2017 20:34 Link do komentarza

    proponuję pieszym w mieście również zakładać odblaski, bo są słabo widoczni i latarnie nie na wiele się zdają

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us