Reklama
Reklama

271 tysięcy turystów odwiedziło Zamość

Więcej turystów w Zamościu, foto: archwium ezamosc.pl Więcej turystów w Zamościu, foto: archwium ezamosc.pl

Zamojski Urząd Miasta podsumował tegoroczny sezon turystyczny. Z zestawienia przygotowanego przez magistrat w oparciu np. o liczbę sprzedanych biletów czy wejść wynika, że od maja do końca września miasto odwiedziło ponad 271 tysięcy osób. To o 11 procent więcej niż w poprzednim sezonie.

Jak informuje zamojski magistrat, najchętniej odwiedzanym miejscem było tradycyjnie zoo. Ogród odwiedziło prawie 198 tysięcy osób, to więcej o blisko 6 procent niż rok temu.

Prawie 9 tysięcy osób indywidualnie zwiedzało miasto z przewodnikiem - ponad 43 procent więcej niż przed rokiem. Było też 406 grup zwiedzających miasto z przewodnikiem, to wzrost o 69 grup. Spadła natomiast liczba grup turystycznych odwiedzających Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu. Obiekt odwiedziło 343 grupy, to o 49 mniej niż przed rokiem.  

Prawie 16 tysięcy turystów obejrzało trasę podziemną Bastionu VII i taras widokowy na Nadszańcu. To mniej niż przed rokiem (spadek o 1596 osób - trasa podziemna, spadek o 1187 osób - taras widokowy). Trasę podziemną oficyny Ratusza zwiedziło ponad 5,5 tysiąca osób, wzrost o 5%.  

Wzrost zanotowało również Muzeum Zamojskie, odwiedziło go 22244 osób. To o 40 procent więcej niż przed rokiem. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał odnotowało prawie 43 tysiące wejść, wzrost o ponad 13 procent.

Mniejszym zainteresowaniem cieszyła się z kolei Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego. Odwiedziło ją niecałe 600 osób, to spadek o prawie 15 procent.

Wzrosła natomiast liczba osób odwiedzających informację turystyczną w Ratuszu. Licznik pokazał ponad 213 tysięcy wejść, to o 44 procent więcej niż w poprzednim sezonie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us