Reklama
Reklama

Zamojscy policjanci rozdawali pieszym odblaski

Zamojscy policjanci rozdawali pieszym odblaski, foto: Policja Zamojscy policjanci rozdawali pieszym odblaski, foto: Policja

Zamojscy policjanci rozdawali odblaski pieszym, którzy nie posiadali na odzieży elementów odblaskowych. - Akcja prowadzona była w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje Dorota Krukowska Bubiło z komendy miejskiej policji w Zamościu.

- W ubiegłą sobotę na drogach powiatu zamojskiego w ramach prowadzonych działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierujących wobec pieszych oraz samych pieszych. W czasie akcji, osoby poruszające się po drodze bez widocznego elementu odblaskowego otrzymywały od mundurowych kamizelki odblaskowe. Napotkanym osobom bez odblasków mówiono jak ważna dla życia i zdrowia pieszego jest jego widoczność na drodze. Policjanci promowali zwyczaj noszenia odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również i w obszarze zabudowanym - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło.

Jak informują stróże prawa, podczas działań ujawnili ponad 30 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz prawie 15 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych. Najczęściej piesi chodzili po niewłaściwej stronie lub przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Natomiast najczęstszym wykroczeniem kierujących było omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us