Reklama
Reklama

Zamość: Pensja prezydentów, radnych i przewodniczących zarządów osiedli niższa o połowę?

Rafał Wszoła chce redukcji wynagrodzenia prezydentów, radnych i przewodniczących zarządów osiedli w Zamościu, foto: archiwum Rafał Wszoła chce redukcji wynagrodzenia prezydentów, radnych i przewodniczących zarządów osiedli w Zamościu, foto: archiwum

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącym obniżenia o połowę wynagrodzenia prezydentów oraz diet radnych i przewodniczących zarządów osiedli w Zamościu. Inicjatorem akcji jest Rafał Wszoła, który niedawno przygotował inicjatywę uchwałodawczą w sprawie likwidacji Straży Miejskiej - ten projekt został odrzucony przez zamojskich radnych.

- Nasi włodarze nie szanują nas, ponieważ trzykrotnie odrzucili inicjatywy obywatelskie - twierdzi Wszoła. - Chcieliśmy niewycinania drzew i utworzenia miejskich rezerwatów, gdzie przyroda pozostawiona miała być samej sobie. Nie udało się. Podobnie było, gdy chcieliśmy podwojenia budżetu obywatelskiego, czyli nie można nam decydować nawet o niewielkiej części naszych pieniędzy. Po raz trzeci, gdy chcieliśmy likwidacji Straży Miejskiej, która kosztuje nas 1 850 000. Ci ludzie nie szanują naszych pieniędzy, ponieważ zadłużają miasto, a sami podróżują za nasze pieniądze po miastach partnerskich - wyjaśnia powody inicjator akcji.

Projekt uchwały w sprawie redukcji wynagrodzeń prezydentów, diet radnym oraz przewodniczącym osiedli trafi pod obrady Rady Miasta jeżeli podpiszę się pod nim minimum 500 mieszkańców miasta.

Jak poinformował nas Rafał Wszoła, listy poparcia tej inicjatywy można znaleźć w klubie jazzym "Kosz", w lokalach "Blue Pubie" oraz "Seta i galareta" na zamojskiej starówce. Inicjator akcji zachęca też, do kontaktu osoby, które chciałyby zebrać podpisy wśród znajomych, sąsiadów. W tej sprawie można dzwonić pod nr 690 159 179.

5 komentarzy

 • hmm
  hmm poniedziałek, 09 październik 2017 07:55 Link do komentarza

  pomysl moze i dobry trzeba by zaczac od wysokiego szczebla: sejmu, zusu itp wtedy to naprawde by cos dalo i zmienilo a w jednym miescie to chyba niewiele da no moze wzmianka w dzienniku tvn

 • Jan
  Jan poniedziałek, 09 październik 2017 12:37 Link do komentarza

  Ciekawe, kto kim będzie rządził jeśli Prezydenci będą zarabiali mniej od Dyrektorów a może i Kierowników :)

 • Zorientowany
  Zorientowany poniedziałek, 09 październik 2017 14:18 Link do komentarza

  Tak czytam te bzdury i zachęcania redaktora do składania podpisów i myślę, czy wszyscy zdrowi w rodzinie. Prezydent miasta zarabia mniej niż prezesi miejskich spółek, nie mówiąc już o prywatnym przedsiębiorcy. Niebawem na to stanowisko będą startować tylko tacy, którzy w biznesie sobie nie poradzili. No i Wszoła.

 • edek
  edek poniedziałek, 09 październik 2017 14:55 Link do komentarza

  projekt trafi pod obrady Rady Miasta,
  ten człowiek chyba nie całkiem sprawny umysłowo myśli że sami sobie koryto zablokują?
  Zdziwi się...
  Te jego pomysły są z dupy wzięte, ostatni ze strażą miejską był dobry ale nie z jego argumentami; zlikwidować bo mnie po piwie zatrzymali, co za ćwok...

 • Dmi
  Dmi wtorek, 10 październik 2017 05:36 Link do komentarza

  No teraz to pan W. Się popisał. Wcześniej chciał by starówka zarosła i odłogiem stała, później by SM zlikwidowano bo złapali go na rowerze po piwku (co jet wykroczeniem i to słusznie) Teraz chce by włodarze sami sobie pieniądze zabrali... Co za miejski talent nam się trafił. Dobra reklamę zrobił zamojskim lokalom... Wiemy gdzie można trafić na kabaret.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us