Reklama
Reklama

Czarny wtorek w Zamościu: "Nie składamy parasolek"

Czarny wtorek w Zamościu: "Nie składamy parasolek", foto: archiwum Czarny wtorek w Zamościu: "Nie składamy parasolek", foto: archiwum

Na najbliższy wtorek (03.10) zaplanowano Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wydarzenie, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się m.in. na zamojskim Rynku Wielkim. - Spotykamy się, by przypomnieć, że nadal patrzymy rządzącym na ręce i nie składamy parasolek - informuje Urszula Herdyńska, jedna z organizatorek.

Będzie to druga edycja wydarzenia. Rok temu, w dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, - jak informują organizatorzy - ok. 250 000 osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą, protestując przeciwko procedowanemu przez Sejm projektowi całkowitego zakazu aborcji. Tyle samo nie poszło tego dnia do pracy.

- W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji) - informuje Urszula Herdyńska.

Podczas wydarzenia zbierane będą podpisy pod projektem "Ratujmy Kobiety 2017".
 
Strajk kobiet rozpocznie się o godzinie 17.00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us