Reklama

Goście z Węgier w "Krok za krokiem"

Delegacja z Instytutu Petö z Budapesztu w "Krok za krokiem", foto: materiał nadesłany  Delegacja z Instytutu Petö z Budapesztu w "Krok za krokiem", foto: materiał nadesłany

W Zamościu gości delegacja z Instytutu Petö z Budapesztu - jednej z najbardziej znanych w świecie uczelni kształcącej specjalistów zajmujących się rehabilitacją dzieci z mózgowym porażeniem. Celem wizyty jest nawiązanie ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem".

Delegacja na czele z rektor Instytutu dr Zsebe Andrea oraz konduktorem Csuka Pali przebywać będzie w Zamościu do wtorku (11 kwietnia).

- Od ponad 24 lat stosujemy w zamojskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym węgierską metodę usprawniania dzieci z mózgowym porażeniem, której autorem był Andras Petö. Metoda ta, uznana i niezwykle ceniona na całym świecie, stanowi unikalny intelektualny dorobek Narodu Węgierskiego. Celem wizyty jest nawiązanie ścisłej współpracy z Instytutem Petö i kontaktów między Polską a Węgrami - informuje zamojska placówka.

Oficjalne spotkanie przewodniczącej stowarzyszenia Marii Król oraz rektor Instytutu odbędzie się dzisiaj (10 kwietnia) w ośrodku przy ulicy Peowiaków 6a. Podczas spotkania omówione zostaną główce cele współpracy.

We wtorek delegacja spotka się z prezydentem miasta w ratuszu i odwiedzi kompleks placówek dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, który mieści się w Białobrzegach.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us