Reklama

30-latka odpowie za przywłaszczenie telefonu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Za przywłaszczenie znalezionego telefonu komórkowego odpowie 30-letnia mieszkanka Zamościa. Kobieta znalazła warty ponad 1200 zł telefon i nie zwróciła go właścicielce. Teraz ze swojego postępowania tłumaczyć się będzie przed sądem.

- W minionym miesiącu 48-letnia mieszkanka Zamościa zawiadomiła policjantów, że ktoś przywłaszczył należący do niej telefon komórkowy. Składając zawiadomienie w tej sprawie wyjaśniła, że telefon prawdopodobnie zgubiła w czasie robienia zakupy na rynku Nowego Miasta. Jego wartość oszacowała na kwotę ponad 1200 złotych. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Ustalili, że telefon wypadł pokrzywdzonej z kieszeni na parkingu w czasie wysiadania z samochodu. Później zabrała go inna kierująca - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Policjanci ustalili dane kobiety, która znalazła telefon. W czasie przeszukania miejsca jej zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli należące do pokrzywdzonej urządzenie. Pod koniec minionego tygodnia 30-latka usłyszała zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. W trakcie przesłuchania wyraziła skruchę i chęć dobrowolnego poddania się karze.

Policja przypomina, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie - jest przestępstwem w rozumieniu przepisów kodeksu karnego. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

1 komentarz

  • Mike
    Mike piątek, 14 czerwiec 2024 15:00 Link do komentarza

    "Naród wspaniały , tylko ludzie ..... " [część komentarza została usunięta, apelujemy o kulturalną dyskusję]

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us