Reklama

Narodziny w zamojskim zoo

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Wiosenne miesiące w zamojskim zoo to czas gdy na świat przychodzi wiele młodych osobników. W kwietniu urodziły się: samiec arui - afrykańskiej górskiej kozicy, kob sing sing – afrykańska antylopa, samica guźca, dwie mary patagońskie oraz samica gazeli mhor.

"Narodziny gazeli mhor to szczególny powód do radości. To pierwsze młode tego gatunku urodzone w zamojskim zoo. Warto przypomnieć, że zamojski ogród zoologiczny jako jedyny w Polsce zajmuje się hodowlą tego krytycznie zagrożonego wyginięciem gatunku. Nasze stado hodowlane liczy 8 osobników. W maju powiększyło się dodatkowo o 3 samice - jedną otrzymaliśmy z zoo w Budapeszcie i dwie kolejne z zoo w Monachium. "- informuje placówka.

W związku z prowadzoną przez ogrody zoologiczne wymianą hodowlaną powiększyło się zamojskie stado jeleni timorskich. Transportem z 12.04.2024 przywieziono 3 samice z zoo w Pradze.

"Z Zoo w Ostrawie przyjechała ara zielonoskrzydła – samica (dołączyła do naszego samca), drzewice białolice (5 szt.), gatunek tropikalnych kaczek, które dołączyły do utrzymywanego u nas stada oraz parę góralków drzewnych. Góralek drzewny to kolejny, po góralku przylądkowym, przedstawiciel rodziny góralkowatych w zamojskim zoo. W odróżnienie od góralka przylądkowego jest to gatunek nadrzewny charakteryzujący się dodatkowo aktywnością nocną." - czytamy w komunikacie. 

Ważnym wydarzeniem były także pierwsze w zamojskim zoo narodziny binturongów, zwanych także „kotoniedźwiedziami”. 3 młode osobniki przyszły na świat w pierwszych dniach maja.

W maju miały także miejsce wyklucia młodych ptaków. Pisklaki pojawiły się w wolierze sów śnieżnych, Patagonek (odpornych na niskie temperatury papug,), bażantów wietnamskich, turkawek, nikobarczyków (gołębi nikobarskich) oraz pawi.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us