Reklama

Miał 2,7 promila. Zdradziło go parkowanie

foto: Policja foto: Policja
Obywatelska postawa świadka doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszającego zaniepokoiły problemy z prawidłowym zaparkowaniem pojazdu przez kierującego Citroenem oraz jego chwiejny chód po wyjściu z samochodu. O swoich przypuszczeniach powiadomił policjantów. I nie pomylił się, 40-latek, który kierował wskazanym pojazdem miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w Zamościu na parkingu przy ul. Sadowej.

- W nocy, w czasie minionego weekendu dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Świadek zareagował, gdy zauważył niepokojące manewry wykonywane przez kierującego Citroenem. Niebezpieczne zachowanie kierującego skłoniło zgłaszającego do zatelefonowania na numer alarmowy. Operatora poinformował, że na parking, gdzie obowiązuje strefa ruchu zajechał kierujący Citroenem, który miał problemy z prawidłowym zaparkowaniem samochodu. Później mężczyzna miał wysiąść i „zataczając” się pójść na teren pobliskiej stacji paliw, gdzie zrobił zakupy i ponownie wsiadł do samochodu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - - Policjanci, przybywając na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni kierowca Citroena był w stanie nietrzeźwości, w organizmie miał ponad 2,7 promila. - dodaje. 

Mieszkaniec Zamościa stracił już prawo jazdy, przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

3 komentarzy

 • szkoda
  szkoda wtorek, 11 czerwiec 2024 13:54 Link do komentarza

  samochodu nie zajęli?

 • Oz
  Oz czwartek, 13 czerwiec 2024 21:30 Link do komentarza

  Wzorowy sygnalista! Powinno się takich odznaczać publicznie, oczywiście w podzięce za wzorową służbę!

 • do Oz
  do Oz niedziela, 16 czerwiec 2024 13:34 Link do komentarza

  a co ? to ty byłeś nachlańcu ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us