Reklama

Motocyklista uciekał przed policjantami ulicami Zamościa. Był pijany

foto: Policja foto: Policja
33-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu ulicami Zamościa został zatrzymany na ul. Okopowej. Okazało się, że był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 1,5 promila. Nie posiadał również uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

- Policjanci ruchu drogowego zamojskiej komendy w niedzielne popołudnie na ulicy Peowiaków w Zamościu zauważyli jak kierujący motocyklem wyprzedził inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Reagując na popełnione przez niego wykroczenie postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna jednak nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Patrol ruchu drogowego ruszył za nim. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę na ulicy Okopowej - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Motocyklem marki Kawasaki kierował 33-letni mieszkaniec gminy Zamość. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami - dodaje.

33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego motocykl odholowany. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami jechał z dużą prędkością, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, czym stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Poniesie wiec odpowiedzialność również i za te wykroczenia drogowe.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us