Reklama

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW podała oficjalne wyniki

foto: PKW foto: PKW
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024. Po zliczeniu głosów na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 37,06 procent głosów. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,16 procent. Trzecie miejsce przypadło Konfederacji, która uzyskała wynik 12,08 procent. Trzecia Droga zdobyła 6,91 procent a Lewica 6,30.

W naszym województwie najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, aż 47,16 procent. Koalicja Obywatelska uzyskała 26 procent a Konfederacja 15,11 procent. 

W samym Zamościu wyniki są następujące:  Prawo i Sprawiedliwość - 40,49 procent, Koalicja Obywatelska zdobyła 29,73 procent głosów, Trzecia Droga - 13,28 procent, Konfederacja - 11,43 procent, a Lewica - 3,44 procent.

Frekwencja wyniosła 40,65%.

8 komentarzy

  • prawda was wyzwoli
    prawda was wyzwoli poniedziałek, 10 czerwiec 2024 13:38 Link do komentarza

    to jak to jest? skoro frekwencja niecałe 41% , a tu podają 37% i 36% sumując dwie największe partie wychodzi 73% nie róbcie z ludzi debili. 59% społeczeństwa nie była na wyborach!
    brawo dla głosujących na spadochroniarzy g.... macie w głowie zamiast mózgu. brawo wy, tańczycie jak wam grają.

  • żal
    żal poniedziałek, 10 czerwiec 2024 16:38 Link do komentarza

    Czytaj ze zrozumieniem! Postaraj się a może logiczne myślenie Cię wyzwoli!
    "Po zliczeniu głosów na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 37,06 procent głosów." - z naciskiem na "procent głosów" - czyli procent ze wszystkich oddanych głosów!

    Po twoim wpisie uważam, że nikt nie musi "robić z ludzi debili", ludzie robią to sami!

  • w szoku
    w szoku poniedziałek, 10 czerwiec 2024 17:30 Link do komentarza

    jakim cudem On wygrał? wszyscy w więzieniu na niego głosowali?

  • prawda was wyzwoli
    prawda was wyzwoli poniedziałek, 10 czerwiec 2024 18:25 Link do komentarza

    chyba byś nie chciał dostawać wypłaty w procentach? bo szybko byś zmienił zdanie że to wprowadzanie ludzi w błąd.

  • Zamościak
    Zamościak wtorek, 11 czerwiec 2024 09:14 Link do komentarza

    w więzieniu to akurat wygrawa PO

  • do prawda Was wyzwoli
    do prawda Was wyzwoli wtorek, 11 czerwiec 2024 11:02 Link do komentarza

    co ma wypłata do wyników, po to ktoś kiedyś bardzo dawno temu wymyślił procenty (wiedza na poziomie podstawówki), żeby można było łatwo przedstawić jakąś konkretną część danej całości, na prawdę tego nie ogarniasz?

  • prawda was wyzwoli
    prawda was wyzwoli wtorek, 11 czerwiec 2024 19:44 Link do komentarza

    skoro tak matematyku, to podaj wynik procentowy od osób upoważnionych do głosowania, wydaje mi się że właśnie tu wyjdzie realne poparcie, wstyd się przyznać że prawie 60% społeczeństwa ma w d... kandydatów i wybory. myślę że dasz radę to zrobić wiedza na poziomie podstawówki. z góry dziękuję za szczerą odpowiedź.

  • Prawda was wyzwoli
    Prawda was wyzwoli środa, 12 czerwiec 2024 08:20 Link do komentarza

    * uprawnionych