Reklama

Ulewa nad Zamościem. Strażacy odnotowali ponad 120 interwencji

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Dokładnie 122 razy interweniowali wczoraj strażacy w Zamościu. Po burzach i obfitych opadach deszczu zalane były m.in. ulice i parkingi, piwnice i posesje, a także kilka szkół, przedszkola, kino, szpital, kościół, budynek sądu, czy lokale gastronomiczne.

- 4 czerwca po intensywnych opadach deszczu zamojscy strażacy przyjęli 145 zgłoszeń związanych z podtopieniami. Na terenie miasta Zamość interweniowaliśmy 122 razy - informuje Marcin Żulewski, rzecznik prasowy PSP Zamość. - Strażacy wzywani byli do zalanych piwnic i garaży w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych wielorodzinnych, użyteczności publicznej, placów parkingowych, posesji i zalanych ulic na których zablokowane były pojazdy. Interweniowaliśmy przy budynkach użyteczności publicznej: Szkoła Podstawowa Nr 4; Szkoła Podstawowa Nr 6; Szkoła Smart School, Przedszkole Nr 8; Przedszkole Nr 14; budynek szpitala przy ul. Peowiaków; Kościół przy ul. Zamoyskiego; Kino Stylowe; lokale gastronomiczne przy ul. Orlej, Ormiańskiej, Przemysłowej; obiekt hotelarski przy ul. Partyzantów; budynki usługowo-handlowe przy ul. Wyszyńskiego, Przemysłowej, Strefowej, piekarnia przy ul. Wojska Polskiego, budynek sądu przy ul. Wyszyńskiego. W dwóch przypadkach byliśmy wzywani do podtopionych pojazdów przy ul Starowiejskiej w których uwięzione były osoby, na szczęście nikt nie ucierpiał - wylicza.  

Ze względu na trudną sytuację uruchomiono zespół zarządzania kryzysowego. Przy likwidacji skutków intensywnych opadów deszczu zaangażowane zostały pojazdy z JRG Zamość i Szczebrzeszyn oraz 36 jednostek OSP z terenu powiatu zamojskiego.

Strażacy informują, że zgłoszenia o podtopieniach nadal są przyjmowane. 

4 komentarzy

 • głupota nie boli
  głupota nie boli środa, 05 czerwiec 2024 11:26 Link do komentarza

  dziwne ? Jak się buduje jak na załączonym zdjęciu albo na łąkach to czego się spodziewać ? Do kogo mająpretensje ?

 • w szoku
  w szoku środa, 05 czerwiec 2024 12:57 Link do komentarza

  kto jezdzi w czasie burzy ulicą Starowiejską? to chyba zamiejscowi musieli byc, od dawna wiadomo że przy prawie każdym oberwaniu chmury są tam zalane ulice i to tak że nie da się przejechać

 • Stefan
  Stefan środa, 05 czerwiec 2024 16:45 Link do komentarza

  Przy likwidacji skutków intensywnych deszczy, jakie jest możliwe do odzyskanie odszkodowanie przy ubezpieczeniu garażu w WRCIE ?

 • ewerest głupoty
  ewerest głupoty piątek, 07 czerwiec 2024 14:28 Link do komentarza

  @ głupota nie boli- a jak w trakcie budowy czy remontu ''projektanty'' podwyższają jezdnię to gdzie woda spłynie....
  Tak jest m.in. na Wojska Polskiego, a za moment będzie na Lwowskiej po remoncie.. Może Miasto zacznie odszkodowania wypłacać? Jest pole do popisu dla kancelarii.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us