Reklama

Akcja „prędkość” na drogach powiatu zamojskiego

foto: Policja foto: Policja
Od godziny 6.00 policjanci ruchu drogowego na drogach powiatu zamojskiego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem "prędkość". Sprawdzają, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości.

- Głównym celem dzisiejszych jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Od początku 2024 roku na terenie powiatu zamojskiego doszło do 17 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły a 18 zostało rannych (w ośmiu przypadkach przyczyną wypadku było niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze) - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierowców. Będą również interweniować wobec uczestników ruchu drogowego popełniających przestępstwa i wykroczenia drogowe mające wpływ na powstanie tragicznych w skutkach wypadków. Zwrócą uwagę zwłaszcza na nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustępowanie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych - wylicza rzeczniczka. 

Jak informują policjanci, policyjnych patroli możemy się spodziewać zwłaszcza w miejscach, w których wcześniej dochodziło do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszelki możliwy sprzęt w tym między innymi: videorejestratory, radary i alkotesty oraz policyjnego drona.

1 komentarz

  • Mieszkaniec
    Mieszkaniec poniedziałek, 03 czerwiec 2024 11:40 Link do komentarza

    Postawcie radar na ul polnej to dopiero posypią się mandaty kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych śmigają swojmi autkami

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us