Reklama

Zamość: Kolejne zmiany prezesów miejskich spółek

Od lewej: Artur Metody Kozłowski, Sławomir Ożgo, źródło: profil FB Rafała Zwolaka Od lewej: Artur Metody Kozłowski, Sławomir Ożgo, źródło: profil FB Rafała Zwolaka
Prezydent Zamościa, Rafał Zwolak poinformował o zmianach na stanowiskach prezesów w Zakładzie Gospodarki Lokalowej i Miejskim Zakładzie Komunikacji. Prezes ZGL Magdalenę Dołgan zastąpił Artur Metody Kozłowski. W MZK miejsce Krzysztofa Szmita zajął Sławomir Ożgo.

Artur Metody Kozłowski ma 43 lata, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także kierunek menedżersko-prawny w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, specjalizacja MBA oraz DBA. Od 2011 r. prowadzi własną działalność gospodarczą. Wcześniej był specjalistą d.s. sprzedaży nowych samochodów, usług finansowych i ubezpieczeniowych w Euro-Car Sp. z o.o. Zamość.

- Jego zadaniem będzie stworzenie skutecznej strategii, która pozwoli na lepsze zarządzanie miejskim zasobem lokalowym. Stan wielu lokali, zwłaszcza na Starym Mieście, jest tragiczny, trzeba to zmienić. Zadaniem nowego prezesa będzie nie tylko opracowanie planu remontów tych lokali, ale też pozyskanie dodatkowych funduszy na ich remonty - informuje prezydent Rafał Zwolak.

Z funkcji prezesa MZK odwołano Krzysztofa Szmita. Rada Nadzorcza MZK powołała na stanowisko prezesa Sławomira Ożgo. To absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie, także Lubelskiej Szkoły Biznesu. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą, ostatnio pracował na stanowisku menedżerskim w Chłodni Mors Sp. z o.o. w Zamościu.

- Sławomir Ożgo zajmie się sprawdzeniem finansów, procedur przetargowych oraz innych działań podejmowanych przez dotychczasowy zarząd MZK. Najpilniejszym jego zadaniem będzie budowa farmy fotowoltaicznej, która zasili ładowane dotąd z sieci komercyjnej autobusy elektryczne – to pozwoli na znaczne oszczędności, ale też racjonalne wykorzystanie „elektryków”. Zajmie się również dostosowaniem rozkładu jazdy autobusów miejskich do potrzeb mieszkańców - wyjaśnia Rafał Zwolak. - Artur Metody Kozłowski oraz Sławomir Ożgo będą mieli, podobnie jak inni szefowie miejskich spółek, obniżone wynagrodzenie w stosunku do dotychczasowych uposażeń prezesów - dodaje.

8 komentarzy

 • z ciekawości
  z ciekawości piątek, 31 maj 2024 20:42 Link do komentarza

  czy specjalista od sprzedaży samochodów i produktów z nimi związanych (ubezpieczenie i kredyt czy leasing) informował swoich klientów o szkodach transportowych jakie miały pojazdy sprzedawane jako "nowe"?

 • Lolek
  Lolek piątek, 31 maj 2024 22:54 Link do komentarza

  A kiedy czas nadejdzie na Panią P.. z ZUK.

 • andrzej
  andrzej sobota, 01 czerwiec 2024 10:01 Link do komentarza

  Są nowi prezesi to pewnie i będą nowe podwyżki jak w TBS-ie, słuszną linię obrała ,,nasza" nowa władza

 • PO to zło
  PO to zło sobota, 01 czerwiec 2024 13:33 Link do komentarza

  Obleśne

 • zorientowana
  zorientowana sobota, 01 czerwiec 2024 16:31 Link do komentarza

  MBA i DBA to nie są specjalizacje studiów, tylko rodzaj studiów w ramach, których można wybrać specjalizację.
  Wyższa Szkoła Menadżerska...
  bez komentarza ;)
  Wielu urzędników z poprzedniej ekipy miała "dyplomy" z tej uczelni, nawet niektórzy prezesi i członkowie rad nadzorczych.
  Powodzenia.

 • Ubxucj
  Ubxucj sobota, 01 czerwiec 2024 16:35 Link do komentarza

  Dobrze się bawią w ratuszu

 • Patrycja
  Patrycja sobota, 01 czerwiec 2024 23:46 Link do komentarza

  Kiedy porządki w wydziale turystyki i promocji bo część załogi to wierni przyjaciele byłego włodarza

 • kim jesteś miłośniku porządków ? czyżby niejaki rafał ?
  kim jesteś miłośniku porządków ? czyżby niejaki rafał ? niedziela, 02 czerwiec 2024 17:40 Link do komentarza

  tak, trzeba ich [część komentarza została usunięta, apelujemy o kulturalną dyskusję] by zrobić miejsce dla "wiernych przyjaciół obecnego włodarza". Wzorem innych instytucji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us