Reklama

Zamość: Wystartowała kolejna edycja Kilometrów Dobra [FOTO, WIDEO]

foto: Szymon Łyciuk foto: Szymon Łyciuk
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu rusza z kolejną edycją akcji "Kilometry Dobra". Uroczysta inauguracja odbyła się dziś w budynku przy ulicy Orlicz-Dreszera 10. To właśnie na remont tego obiektu zbierane będą środki podczas tegorocznej akcji.

W budynku przy Orlicz Dreszera 10 powstanie warsztat terapii zajęciowej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

- Od pięciu lat zbieramy środki na remont budynku przy ul. Orlicz Dreszera 10. Musimy tu stworzyć odpowiednie warunki. Planujemy, że od września część pomieszczeń uda się przygotować i pierwsze grupy będą tu mogły prowadzić zajęcia - mówi Jadwiga Stromkie, przewodnicząca zamojskiego PSONI. - Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy i złotówkom wrzuconym do puszek uda się ten cel zrealizować. Chodzi nam o dobro naszych podopiecznych i wychowanków, by stworzyć im godne warunki do nauki, do życia - dodaje.

Akcja od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Cieszymy się, że tak wiele osób, przedstawicieli samorządów i lokalnego biznesu, wspiera tą akcję. Jesteśmy przekonani, że w tym roku uda się pobić nasz ubiegłoroczny rekord, kiedy to zebraliśmy ponad 100 tys.zł. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa wsparcie i za każdą złotówkę wrzuconą do naszych puszek - mówi Krzysztof Rysak, dyrektor OREW PSONI.

Poniżej zdjęcia i wideo z uroczystej inauguracji (fot. Szymon Łyciuk).

 

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us