Reklama

Kolejne oszustwo "na pracownika banku". Małżeństwo straciło 32 tys.zł

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Mąż 44-latki uwierzył w słowa oszusta podszywającego się pod pracownika banku. Rzekomo doszło do włamania na konto i należało natychmiast zablokować dostęp do rachunku. W tym celu mężczyzna miał zatwierdzić przesłane "czeki". Nieświadomy oszustwa wykonał polecenie. W rzeczywistości "czekami" były kody Blik, a ich zatwierdzenie doprowadziło do tego, że oszuści w bankomatach wypłacili 32 tys.zł.

- 44-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego zawiadomiła o dokonanym oszustwie metodą na „pracownika banku”. Wyjaśniła, że do jej przebywającego za granicą męża zatelefonował mężczyzna, twierdził, że jest pracownikiem banku i dzwoni w spawie pożyczki. Mąż zgłaszającej powiedział rozmówcy, że nie składał żadnego wniosku o kredyt. Wtedy rzekomy pracownik banku stwierdził, iż niezbędna jest blokada konta, ponieważ doszło do włamania. W tym celu musi zatwierdzić przesłane mu „czeki”. Nieświadomy oszustwa mąż zawiadamiającej spełnił zalecenie mężczyzny - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Następnego dnia zadzwonił ten sam mężczyzna twierdząc, że muszą w banku dokończyć operację i należy zatwierdzić kolejne „czeki”. Na koniec rozmowy podał numer rachunku, na który należało wpłacić pieniądze. Wtedy mąż zgłaszającej zorientował się, że jest to oszustwo i nie wykonał zalecenia rozmówcy. Rozłączył połączenie i sprawdził stan konta. Okazało się, że nie ma na nim pieniędzy. Wówczas zadzwonił do zgłaszającej i opowiedział o zaistniałym zdarzeniu. 44-latka poszła do banku, gdzie dowiedziała się, że ktoś z bankomatów w jednym z miast na terenie kraju za pomocą kodów Blik wypłacił z ich wspólnego konta pieniądze w łącznej kwocie 32 tys.zł - dodaje rzeczniczka. 

Apelujemy o ostrożność. Nie ufajmy rozmówcy, który zaleca nam zatwierdzić transakcje, czy też przelać pieniądze na wskazane przez niego konto. Prawdopodobnie jest to oszust.

1 komentarz

  • Justus
    Justus piątek, 08 grudzień 2023 21:46 Link do komentarza

    Zawsze należy najpierw oddzwonić pod właściwy (tj.ze strony internetowej) numer "naszego banku" i zapytać o rzekomą rozmowę z pracownikiem banku. Ponadto, zablokowanie operacji na koncie absolutnie nie wymaga usuwania pieniędzy z konta!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us