Zamość: Włamywacz i złodziej zatrzymany

foto: Policja foto: Policja
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania w drogeriach i sklepach spożywczych na terenie Zamościa. 27-latek ukradł markowe perfumy, kosmetyki oraz alkohol o wartości prawie 5 000 zł.

- Do kilku kradzieży markowych perfum, kosmetyków i produktów chemicznych w drogeriach na terenie Zamościa doszło w ostatnim dniu sierpnia oraz na początku bieżącego miesiąca. Za każdym razem nieznany sprawca wchodził do sklepu, przechadzał się między półkami, zabierał towar i wybiegał ze sklepu nie płacąc za produkty. Wartość poniesionych strat przedstawiciele sklepów oszacowali na łączną kwotę blisko 3500 złotych. W podobnym czasie na terenie miasta w sieci sklepów spożywczych również doszło do kilku kradzieży. Łupem złodzieja był alkohol różnych marek, artykuły spożywcze oraz przemysłowe o łącznej wartości ponad 1200 złotych. - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  

Policjanci na podstawie nagrań sklepowych monitoringów wytypowali podejrzanego. To 27-letni mieszkaniec Zamościa. Pod koniec minionego tygodnia mężczyzna zastał zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- Funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymany może mieć na sumieniu inne przestępstwa, do jakich doszło w Zamościu w pierwszych dniach bieżącego miesiąca. 27-latek jest podejrzany o dwie kradzieże z włamaniem. Jedna z nich dotyczyła włamania do automatu zręcznościowego. Sprawca dostał się do wnętrza automatu wycinając otwór w szkle akrylowym. Z wnętrza zabrał głośnik, słuchawki, powerbank oraz portfel. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 2 tysięcy złotych. Włamał się również do sklepu spożywczego. Po wybiciu szyby drzwi wejściowych przedostał się do środka i ukradł kilka butelek alkoholu - dodaje rzeczniczka. 

27-latkowi przedstawiono łącznie 6 zarzutów. Czeka go surowa kara, ze względu na to, że działał w warunkach recydywy, bo odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, kradzież cudzej rzeczy karą do 5 lat więzienia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us