Reklama
Reklama

Zamość: Niespełna roczne dziecko zamknięte w samochodzie. Policjanci zbili szybę

Dziecko było zamknięte w samochodzie kilkadziesiąt minut, fot. Szymon Łyciuk (archiwum, zdjęcie poglądowe) Dziecko było zamknięte w samochodzie kilkadziesiąt minut, fot. Szymon Łyciuk (archiwum, zdjęcie poglądowe)

Skrajnie nieodpowiedzialny ojciec zostawił 11-miesięczne dziecko zamknięte w samochodzie zaparkowanym przy markecie z materiałami budowlanymi w Zamościu. Na miejscu interweniowała policja, przyjechali też ratownicy medyczni, którzy sprawdzili w jakim stanie jest dziecko.

Do zdarzenia doszło w środę (30.08) przed godziną 10.00, przy Castoramie przy ul.Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. O dziecku zamkniętym w samochodzie, policjantów poinformował mężczyzna, który przechodził obok auta.

- Dziecko było zamknięte w samochodzie kilkadziesiąt minut, płakało. Na zewnątrz panowała wysoka temperatura więc policjanci zdecydowali się wybić szybę w pojeździe - powiedziała nam podinsp. Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Dziecko zostało przebadane przez załogę karetki pogotowia. Na szczęście nic mu się nie stało.

Po pewnym czasie przy aucie pojawił się nieodpowiedzialny ojciec.

- Mężczyzna tłumaczył, że dziecko zasnęło w aucie a on sam miał zrobić zakupy zanim się obudzi – dodała podinsp. Kopeć.

Dziecko trafiło pod opiekę ojca.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami osobie, która naraża dzieci na takie niebezpieczeństwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us