Reklama
Reklama

Zamość: Zmiany w strefie płatnego parkowania. Od 1 czerwca będzie drożej i ... taniej

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Już od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe zasady w strefach płatnego parkowania w Zamościu. Opłaty będą wyższe, 5 zł za pierwszą godzinę parkowania, 6 zł za drugą, 7,20 za trzecią i 5 zł za każdą kolejną. Mniej z kolei, bo 3 zł, zapłacą za pierwszą godzinę parkowania mieszkańcy miasta, którzy będą posiadać Kartę Zamościanina (kolejne godziny mają kosztować kolejno: 3,5 zł, 4 zł i 3 zł).

W Zamościu obowiązują 2 strefy płatnego parkowania. Strefa pierwsza została podzielona na dwie podstrefy: A i B. Obecnie w strefie A, obejmującej ścisłe centrum miasta, opłata wynosi 4 złote za pierwszą godzinę, w podstrefie B 3 zł. Strefa druga obejmuje ulice Gminną i Reja. Tutaj pierwsza godzina parkowania kosztuje kierowców 2 złote.

- Parkomaty znajdujące się przy zamojskich parkingach już zostały przystosowane do nowych zasad - zapewnia Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. - Wpisując numer rejestracyjny pojazdu przyporządkowanego do Karty Zamościanina, system z automatu będzie naliczał preferencyjne stawki - dodaje.

Uchwałę dotyczącą zmian zamojscy radni przyjęli początkiem kwietnia. Wprowadza ona również 50% obniżkę opłat abonamentowych (miesięcznych, półrocznych i rocznych) dla mieszkańców miasta posiadających Kartę Zamościanina.

Poniżej tabela przyjętych opłat.

4 komentarzy

 • Można parkować za darmo na Rynku Solnym
  Można parkować za darmo na Rynku Solnym środa, 31 maj 2023 11:47 Link do komentarza

  właśnie. Trawa PO .... ale parkomaty stoją

 • Andrzej
  Andrzej czwartek, 01 czerwiec 2023 10:55 Link do komentarza

  Wszystko w miarę czytelne tylko niestety brak informacji dotyczących opłat lub zwolnienia z opłat osób niepełnosprawnych posiadających odpowiednie uprawnienia

 • precz z dyskryminacjom
  precz z dyskryminacjom czwartek, 01 czerwiec 2023 11:55 Link do komentarza

  a Karta Zamościanki to co ? Foby jedne. A karta Zamościoccośtam ?

 • Parkometr
  Parkometr czwartek, 01 czerwiec 2023 22:47 Link do komentarza

  Dla mieszkańców powinno być za darmo! Co my mamy z tej turystyki? Tylko dodatkowe opłaty. Najlepiej się wyprowadź bo miejsce na parkingu blokujesz turystom!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje