Reklama
Reklama

Zamość: Przebudowa ul. Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeskiej na finiszu [ZDJĘCIA]

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny
Dobiega końca przebudowa pięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 w Zamościu, od Al. 1-go Maja przez ul. Dzieci Zamojszczyzny do granicy miasta przy ulicy Szczebrzeskiej. To jedna z największych inwestycji drogowych w mieście.

Przebudowa rozpoczęła się w 2021 r. Całkowita wartość inwestycji to ponad 96 mln zł, z czego prawie 82 mln.zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wykonawcą zadania jest firma Strabag. Powstała nowa, dwujezdniowa droga z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie, chodniki z płytek betonowych, a także asfaltowe ścieżki rowerowe.

Przebudowano skrzyżowania leżące w ciągu drogi. Ronda pojawiły się w następujących miejscach: Al. 1-go Maja – Dzieci Zamojszczyzny, Dzieci Zamojszczyzny – Okrzei – Włościańska, Dzieci Zamojszczyzny – Sadowa, Dzieci Zamojszczyzny – Szczebrzeska – Śląska.

- Wykonawca na realizację zadań typowo drogowych ma termin do końca maja, później będzie jeszcze czas na inne prace takie montaż wiat przystankowych, oświetlenia, czy prace porządkowe – powiedział nam Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich. - Myślę, że ten termin nie jest zagrożony. Aktualnie trwają tam prace związane z oznakowaniem, malowane są znaki poziome na jezdni oraz montowane są znaki pionowe i tablice informacyjne - dodaje.

Odbiory zaplanowano na czerwiec. Co ważne, na drodze zmieni się maksymalna dopuszczalna prędkość.

Po przebudowie będzie można tamtędy jeździć z prędkością obowiązującą w mieście, czyli do 50 km/h, to o 20 km/h mniej niż przed przebudową – wyjaśnia Marcin Nowak.

15 komentarzy

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec sobota, 27 maj 2023 11:45 Link do komentarza

  A ścieżki rowerowe będą poprawione, czy zostawią wysokie krawężniki, które stwarzają zagrożenie??

 • Ala Gabryś
  Ala Gabryś sobota, 27 maj 2023 13:48 Link do komentarza

  A woda po deszczu będzie stała na rondzie zjazd z Dzieci Zamoj. na Okrzeie

 • Tom
  Tom sobota, 27 maj 2023 14:46 Link do komentarza

  Zostanie czekać na pojawiające się usterki które pojawią się zapewne bardzo szybko i nikt nic z tym nie będzie robił tak jak na Piłsudskiego... Włodarze do "D"

 • Krywań
  Krywań sobota, 27 maj 2023 20:01 Link do komentarza

  Źle to rozumiecie! Nie ważne, co mówią, ważne, żeby nazwiska nie przekręcali. Szczególnie w roku wyborczym, prawda?
  A to, że wjazd na plac Stefanidesa trzeba było poprawić, 50m dalej po miesiącu od oddania, trzeba było naprawiać, ul. Altanowa się sypie, teraz można się tylko domyślać jak zakończy się pośpiech przy kończeniu obwodnicy.
  Ale to co? Potem wyjdą wesoli panowie i powiedzą zbudowaliśmy x kilometrów ścieżek rowerowych, wyremontowaliśmy y km dróg.
  Żadna ekipa do tej pory tego nie zrobiła. Mówili nie ma pieniędzy.
  A że dofinansowania z UE? Oj tam.
  A, że fuszerka? Co z tego ciemny lud to kupi i dalej będzie głosował na tę bandę nieudaczników, a pierwszy dziennikarz obrońca "ekipy" napisze, że o co chodzi, naprawy są w ramach gwarancji. Aha, w takim razie jest wspaniale!

 • łał
  łał sobota, 27 maj 2023 20:03 Link do komentarza

  na koncu Okrzei i obok oczyszczalni jest bardzo ładnie teraz, zobaczymy jak na Karolówce bedzie, do szczescia brakuje tylko jakiejs kładki dla pieszych nad ulica przy zjezdzie do osiru lub przejscia podziemnego inaczej ludzie beda tam przebiegac przez jezdnie i nieszczescie gotowe

 • Mieszkaniec LZ
  Mieszkaniec LZ sobota, 27 maj 2023 22:56 Link do komentarza

  Wykonawca ten sam co ul. Altanowa więc nie ma co się spodziewać wysokiej jakości wykonania. Poza tym wszędzie syf i brud. Na szybcika leci robota żeby się wyrobić z terminem, ale organizacji tej pracy od początku zadania w 2021r. do samego końca nie widać. Skaczą po budowie raz tu raz tam i tylko wszędzie "nasrane" resztkami asfaltu. Żeby na koniec już nie można było precyzyjnie rozgrabić ziemi pod trawnik nie rozsypując jej na jezdnię lub ścieżkę rowerową? Żenada...

 • zamoyy
  zamoyy sobota, 27 maj 2023 22:57 Link do komentarza

  Chodniczki dla krasnoludków tylko 1,5 metra.

 • Kaya
  Kaya niedziela, 28 maj 2023 08:27 Link do komentarza

  Odnośnie jakości czy poziomu to nie włodarze a wykonawca. Strabag lubi robić później poprawki.... A rondo rzeczywiście, po deszczu płynie, a nie, przepraszam stoi.....

 • Seba
  Seba niedziela, 28 maj 2023 11:34 Link do komentarza

  Bardzo ładnie tylko dlaczego Castorama ma wyjazd w obie strony a z ulicy Królowej Jadwigi tylko w prawo z jednej i z drugiej strony

 • fuszerka z grube miliony
  fuszerka z grube miliony niedziela, 28 maj 2023 12:13 Link do komentarza

  jadąc nową drogą, nie trzeba być inżynierem żeby stwierdzić że jest nie równa, wyboista. robiąc coś z nie małe pieniądze powinno się to robić (zrobić) dobrze, a nie fuszerka. podobno wszystko od podstaw robione wiec na kogo zgonić niedbalstwo ? woda też lubi stać w paru miejscach po deszczu. gdzie jest kierownik budowy? nie widzi niedoróbek? może dyrektor się pofatyguję i sprawdzi, chyba że nie ma kompetencji i wiedzy w temacie budowy dróg ?

 • Ryci
  Ryci niedziela, 28 maj 2023 13:47 Link do komentarza

  W Zamościu progi na wjazdach na ścieżki rowerowe przeważnie na tych starszych to niemal standard, chyba ślepcy z ratusza odbierają takie fuszerkę.

 • Patryk
  Patryk niedziela, 28 maj 2023 21:47 Link do komentarza

  Szkoda, że do posesji znajdujących się za szkołą mechaniczną nie da się wjechać od strony miasta i wyjechać w stronę Szczebrzeszyna, a są tam różne firmy, słabo.

 • Patryk
  Patryk niedziela, 28 maj 2023 23:53 Link do komentarza

  Jest brak wjazdów od strony miasta, za szkołą mechaniczną i wyjazdów w stronę Szczebrzeszyna.

 • Patryk
  Patryk niedziela, 28 maj 2023 23:56 Link do komentarza

  Za szkołą mechaniczmą, jest brak możliwości wjazdów od strony miasta i możliwości wyjazdu w stronę Szczebrzeszyna.

 • alejakto
  alejakto poniedziałek, 29 maj 2023 09:40 Link do komentarza

  No tak, wykonawca. A włodarze nie mają nic do powiedzenia? Ktoś ogłasza przetargi, podpisuje umowy, jest jakiś odbiór przecież. Nie róbcie jaj!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje