Reklama

Rektor nagrodził sportowców

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Studenci, którzy uzyskiwali wysokie wyniki i osiągnięcia sportowe zostali nagrodzeni przez rektora Akademii Zamojskiej.

- Uprawiając sport człowiek ćwiczy nie tylko swoje ciało, ale również hartuje ducha. Treningi i mozolna praca zasługują na nagrody i docenienie. Jestem z Państwa ogromnie dumny i cieszę się, że aspekt sportowy w naszej uczelni tak dobrze się rozwija. Niech nigdy nie zabraknie Wam ducha walki, którego w sobie macie – mówił rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski gratulując osiągnięć sportowych studentom.

W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. reprezentanci AZ w tenisie stołowym: Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki i Konrad Kulpa. Studenci turystyki i rekreacji Akademii Zamojskiej zdobyli w lipcu br. złoty medal tytuł Akademickich Mistrzów Europy. Indywidualnie złoto zdobył również Jakub Folwarski. Studenci AZ podczas Igrzysk nie tylko dumnie i godnie reprezentowali swoją Uczelnię, ale również Polskę. Nagrodę rektora otrzymała również Klaudia Luterek, studentka bezpieczeństwa narodowego, zawodniczka KS Agros Zamość, która reprezentowała Akademię Zamojską w zawodach w podnoszeniu ciężarów. Klaudia ma na swoim koncie Mistrzostwo Polski AZS, a także medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. Była również reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy w tej dyscyplinie.

W gronie nagrodzonych znalazła się Wiktoria Puzio, studentka logistyki, reprezentantka AZ w tenisie stołowym, srebrna medalistka Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego i uczestniczka Akademickich Mistrzostw Polski.

Nagrody studentom wręczyli rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz dr Krzysztof Okapa, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i zarazem kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji AZ.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy osiągniętych rezultatów i trzymamy kciuki za kolejne starty!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us