Reklama

Student Akademii Zamojskiej Akademickim Mistrzem Europy!

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Student Akademii Zamojskiej Jakub Folwarski zdobył złoty medal Europejskich Igrzysk Akademickich w tenisie stołowym i tytuł Akademickiego Mistrza Europy w grze pojedynczej! To drugi złoty medal Jakuba Folwarskiego na tym turnieju, bowiem wcześniej wywalczył złoto w drużynie wspólnie ze studentami AZ - Łukaszem Jarockim i Konradem Kulpą.

W grze pojedynczej Jakub Folwarski spisał się równie doskonale. W ćwierćfinale pokonał 3:1 Czecha Jana Valentę, a w półfinale wygrał 3:0 z Mateuszem Ufnalem z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W finale student Akademii Zamojskiej zmierzył się z reprezentantem Uniwersytetu Nisantasi, Ibrahimem Gunduzem. Z Turkiem Jakub grał również podczas finału turnieju drużynowego. Wówczas wygrał 3:0. W turnieju indywidualnym ponownie wygrał Jakub, tym razem 3:2. Tym samym Jakub może cieszyć się z drugiego złotego medalu Europejskich Igrzysk Akademickich i tytułów drużynowego oraz indywidualnego Akademickiego Mistrza Europy w tenisie stołowym.

Sukcesy studentów potwierdzają rangę Akademii Zamojskiej w akademickich rozgrywkach w tenisie stołowym nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us