Reklama
Reklama

Zagrali w I Memoriale im. Śp. ks. Antosza [ZDJĘCIA] Wyróżniony

Zawody poprzedziła msza w Katedrze Zamojskiej, foto: materiał redakcyjny Zawody poprzedziła msza w Katedrze Zamojskiej, foto: materiał redakcyjny

Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, 31 lipca, w 10 rocznicę tragicznej śmierci w Alpach, odbył się I Memoriał im. Śp. Księdza Zbigniewa Antosza. Organizatorem piłkarskich zmagań był Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium”, a wzięli w nich udział chłopcy z roczników 2005-2006 oraz 2007-2009.

Ksiądz Zbigniew Antosz pasjonował się sportem i alpinizmem. Grał w piłkę nożną w reprezentacji księży nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale też w Mistrzostwach Europy.

W latach 2004-2007 był proboszczem parafii w Miączynie. Miał już wtedy za sobą zdobycie szczytu Mount Blanc. Zginął 20 lipca 2007 r. w Alpach, gdy schodził z góry Matterhorn.

Podczas I zamojskiego Memoriału były obecne dwie siostry księdza Antosza, które otworzyły rozgrywki. Inicjatorem zmagań jest ks. Tomasz Winogrodzki, założyciel „Gaudium”. Funkcję głównego sędziego zawodów pełnił Wojciech Suchowicz, który jest też autorem wiersza poświęconego pamięci ks. Antosza.

Memoriał ks. Zbigniewa Antosza organizowany jest także przez jego rodzinną parafię Dąbrowica koło Biłgoraja. Uroczystości odbyły się również w parafii Miączyn, w której ks. Antosz tuż przed śmiercią był proboszczem.

Organizatorem zamojskich rozgrywek piłkarskich na obiektach OSiR był Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość, miasto Zamość oraz Powiat Zamojski, a głównym darczyńcą i sponsorem Miasto Zamość.

Poniżej zdjęcia z zawodów.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us