Rekord Europy i Rekord Polski w Nairobi

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Polska sztafeta 4 x 100 metrów w składzie: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Nairobi z czasem 38,90 poprawiła własny rekord Europy Juniorów zajmując tym samym trzecie miejsce.

W dniach 18-22 sierpnia 2021 r. w Nairobi (Kenia) odbyły się Mistrzostwa Świata U20. Do Reprezentacji Polski na 18. Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi zostało powołanych z Klubu Sportowego „Agros” Zamość dwoje zawodników Monika Romaszko oraz Patryk Krupa. Zarówno Monika jak i Patryk biegali w sztafetach 4 x 100, dodatkowo nasza zawodniczka brała udział w biegu na 100 m.

W finale biało-czerwoni w składzie z zawodnikiem KS „Agros” Zamość Patrykiem Krupą na drugiej zmianie pobiegli o 0.03 sekundy szybciej niż w eliminacjach z dnia 21 sierpnia (sobota). Polscy sprinterzy zostali pokonani jedynie przez Jamajczyków oraz zawodników z RPA. Zarówno wynik z eliminacji oraz z finałów to był najlepszy wyniki w Europie.

Dobry występ zanotowała w Nairobi także sprinterka Klubu Sportowego „Agros” Zamość Monika Romaszko. W finale sztafeta 4 x 100 w składzie Dorota Puzio, Monika Romaszko, Marta Zimna oraz Magdalena Niemczyk czasem 44.31 poprawiły rekord Polski juniorek, który – w tym samym składzie – ustanowiły podczas Mistrzostw Europy, które miały miejsce w lipcu w Tallinnie. Nasza zawodniczka Monika Romaszko w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Świata zakwalifikowała się do półfinału.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us