Monika Romaszko została brązową medalistką Mistrzostw Europy

materiał nadesłany, źródło: https://www.facebook.com/polskalekkoatletyka/ materiał nadesłany, źródło: https://www.facebook.com/polskalekkoatletyka/

Monika Romaszko, zawodniczka KS Agros Zamość, została brązową medalistką Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m z rekordem Polski 44.54.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy do lat 20 odbyły się w dniach 15-18.07 w Tallinie.

Na zawodach nie mogło zabraknąć sprinterów z KS „Agros” Zamość. Nasi zawodnicy, zarówno Patryk Krupa, jak i Monika Romaszko przeszli eliminacje i zameldowali się na półfinałach sprintu na 100 metrów, które zostały rozegrane w czwartek (15.07) w godzinach popołudniowych. Monika Romaszko z czasem 11.78, a Patryk Krupa 10.77. Niestety nasi sprinterzy swój udział zakończyli na półfinałach, Monika Romaszko uzyskała czas 11.78, natomiast Patryk Krupa nabiegał 10.81.

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy, odbyły się biegali w sztafetach 4x100. Brązowe medale zdobyły sprinterki, które w eliminacjach poprawiły też rekord Polski U20, a wśród nich znalazła się zawodniczka Agrosu Monika Romaszko. Już w porannych eliminacjach biało-czerwone sprinterki z czasem 44.54 poprawiły 5-letni rekord Polski juniorek. Tym wynikiem mocno zaakcentowały medalowe aspiracje. W popołudniowym finale długo biegły na czele, ale ostatecznie finiszowały jako trzecie z czasem 44.79.

– Ten wynik jest dużym szokiem, a przecież poprawiłyśmy też rekord Polski. Myślę, że w tym składzie pojedziemy na mistrzostwa świata juniorów – mówiła dla European Athletics Monika Romaszko.

W finale męskiej sztafety 4 x 100 metrów, w składzie której znalazł się nasz zawodnik Patryk Krupa, biegnąc po pierwszym torze sprinterzy zajęli czwarte miejsce z czasem 40.30.

Zarówno Monice Romaszko, jak i Patrykowi Krupie oraz ich trenerom Tomaszowi Muratowi i Andrzejowi Gdańskiemu gratulujemy sukcesów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us