Akademiccy Mistrzowie Polski UPZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Studenci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w tenisie stołowym zdobyli w bieżącym semestrze złoty medal i tytuł Akademickich Mistrzów Polski. Rektor Uczelni wręczył nagrody i podziękowania zawodnikom oraz ich trenerowi.

- Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu i cieszymy się, że godnie reprezentujecie Uczelnię Państwową w Zamościu - gratulował zawodnikom i trenerowi dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. Razem z nim gratulacje i podziękowania złożyli: kanclerz Jerzy Korniluk oraz dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, wiceprezes Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym odbył się w dniach 13-15 czerwca 2021 r. w Rzeszowie. UPZ reprezentowała drużyna w składzie: Konrad Kulpa, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Arkadiusz Żuk. W finale turnieju studenci Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyli się z reprezentacją Politechniki Gdańskiej. Komentatorzy byli zgodni, że mecz finałowy poziomem niczym nie ustępował spotkaniom Superligi, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali dojrzałą grę i najwyższą klasę umiejętności. Całe spotkanie trwało blisko cztery godziny i zakończyło się zwycięstwem reprezentacji UPZ 3:2. To kolejny tytuł mistrzowski dla zamojskiej Uczelni, bowiem w 2019 r. drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca również sięgnęła po złoto.

- Dziękujemy i cieszymy się, że UPZ daje szansę rozwijania talentów młodym sportowcom i możliwość łączenia studiów z karierą sportową. W rewanżu chcemy odwdzięczyć się medalami, najchętniej tymi z najdroższego kruszcu - powiedział trener Piotr Kostrubiec.

- Dzięki Uczelni Państwowej w Zamościu tenis stołowy w naszym regionie kwitnie. Reprezentacja UPZ zdobyła złoty medal AMP, a do tego drużyny występujące pod nazwą Uczelnia Państwowa Zamość występują w Superlidze mężczyzn i od nowego sezonu również w Ekstraklasie kobiet - mówił dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, wiceprezes AUKS Trefl Zamość.

Wszyscy nagrodzeni studenci studiują w UPZ na kierunku turystyka i rekreacja.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us