Reklama

Medale i rekordy studentek UPZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Dwa złote medale i jeden srebrny zdobyły reprezentantki Uczelni Państwowej w Zamościu - Emilia Rechul i Klaudia Luterek - podczas Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów.

Jako pierwsza na mistrzostwach zaprezentowała się studentka bezpieczeństwa narodowego UPZ Klaudia Luterek w kat. 55 kg. Klaudia uzyskała wynik 69 kg w rwaniu i w podrzucie 83 kg, co w sumie w dwuboju dało 152 kg i złoty medal. Zarówno w rwaniu, podrzucie, jak i ogółem w dwuboju Klaudia ustanowiła rekordy Polski AZS w swojej kategorii. - Wynik, jaki uzyskałam na Mistrzostwach Polski AZS jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Zaliczyłam 5 podejść na 6 możliwych, a przy okazji poprawiłam swój rekord na pomoście startowym. Bardzo się cieszę ze zdobytego medalu, jednak nie zamierzam spoczywać na laurach - oceniła swój występ Klaudia.

Następnie do walki o laur mistrzostw przystąpiła Emilia Rechul, studentka filologii angielskiej UPZ i absolwentka kierunku finanse i rachunkowość w UPZ. Rywalizowała ona w kat. 71 kg. Emilia osiągnęła wynik 84 kg w rwaniu i 105 kg w podrzucie, co dało 189 kg w dwuboju i trzy rekordy Polski AZS. - Zostałam mistrzynią Polski AZS i znacząco poprawiłam swoje wyniki w porównaniu do zeszłorocznych Mistrzostw Polski AZS, bo o 14 kg w rwaniu i 12 kg w podrzucie. Czuję jednak duży niedosyt, bo wiem, że mogłam zrobić więcej - podsumowała osiągnięcia studentka UPZ.

Oprócz złotego medalu, Emilia zdobyła również srebrny medal w klasyfikacji ogólnej. Do brązowego medalu niewiele zabrakło Klaudii Luterek, która ostatecznie w klasyfikacji ogólnej zajęła 4. miejsce.

- Uważam zawody za bardzo udane, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Zebraliśmy dużo pochlebnych komentarzy. Co do moich zawodniczek, to dwa złote medale oraz pobite rekordy Polski AZS u obu dziewczyn mówią same za siebie. Niestety ze względu na kontuzję zabrakło Kacpra Magielnickiego, ale jak to mówią co się odwlecze... Jestem bardzo zadowolony z wyników, ale nie osiadamy na laurach. Za trzy tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów, więc pracujemy jeszcze mocniej - podsumował Andrzej Gaweł, trener studentek UPZ.

Podczas zawodów gratulacje zawodniczkom złożył rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, który kibicował studentkom w trakcie rywalizacji.

Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów odbyły się 15 maja w hali ZSP nr 5 w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us