Reklama

Wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Żaków

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Roksana Franczak, zawodniczka UKS Optima Zamość, odnotowała fantastyczny występ podczas Grand Prix Polski Żaków w Krakowie. Zawody odbyły się w dniach 7-9 maja. Zamojska tenisistka wywalczyła sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Żaków w Ostródzie.

W piątkowych eliminacjach, rozstawiona z odległym 96 miejscem rankingowym, wygrała swoją grupę pokonując m.in. rozstawioną z nr 1. zawodniczkę IKS Broń Radom, a w decydującym o awansie pojedynku zawodniczkę RKS Cukrownik Chybie.

W turnieju głównym, w sobotę, Roksana ponownie wygrała swoją grupę, zostawiając w pokonanym polu po porywającym pojedynku 3:2 utytułowaną zawodniczkę MKS Rokita Brzeg Dolny Zuzannę Bazylewską (nr 8. w Polsce). W kolejnym meczu, tym razem z turniejową "7" walka toczyła się do ostatniej piłeczki, ostatecznie Roksana wynikiem 3:1 przypieczętowała awans do najlepszej "16" w Polsce.

W grach finałowych w niedzielę widać już jednak było zmęczenie naszej zawodniczki, która dodatkowo odczuwała problemy żołądkowe. Ostatecznie zajęła miejsce 13-16, czym wywalczyła sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Żaków w Ostródzie. Brawo!

W turnieju eliminacyjnym brały udział także młodsze zawodniczki klubu: Natalia Kłyż i Milena Kowalczyk, które zebrały cenne, pierwsze doświadczenia niezbędne do przyszłej gry na arenie ogólnopolskiej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us