Reklama

5 medali i 3 miejsce Orki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W ostatnią sobotę (10 kwietnia) na zamojskiej pływalni, kolejną możliwość sprawdzenia swoich umiejętności mieli najmłodsi adepci pływania. W ramach II rundy Wojewódzkiej Ligii Dzieci i Młodzików, zawodnicy mogli sprawdzić się na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym(kategoria 10-11 lat) oraz 50 m dowolnym, 50m grzbietowym i 100 m motylkowym(kat.12 lat).

Tradycyjnie już na tego typu zawodach obowiązkowym punktem programu, któremu towarzyszą chyba największe emocje są wyścigi sztafetowe. Na szczególne uznanie w ekipie Orki zasługują najmłodsi zawodnicy 10-11 lat, którzy wywalczyli wysokie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyła ekipa Olimpijczyka 23 Lublin przed Wisłą Puławy. W klasyfikacji medalowej Orka z 5 medalami(1-3-1) uplasowała się na miejscu 5. Sklasyfikowanych zostało 13 klubów.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się: Maciej Kędziera - srebro na 50 motylkiem 39.1 i srebro na 100 m stylem dowolnym 1:17.11. Drugim podwójnym medalistą został Jakub Czerwiński-srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym 39.31 i brązowy na 50 m stylem motylkowym 39.66.

W pierwszej szóstce poszczególnych konkurencji nagradzanej pamiątkowym dyplomem znaleźli się: 4 na 50 grzbietem był Juliusz Cieśliński 41.13. 5 na 50 m stylem motylkowym- 44.85 była jedna z najmłodszych uczestniczek (10 lat) tej konkurencji Hanna Sękowska.

Na koniec zawodów znakomicie spisała się sztafeta zamojskiej Orki w składzie mieszanym (Zuzanna Bondyra, Maciej Kędziera, Hanna Sękowska i Jakub Czerwiński) na dystansie 4x50m stylem dowolnym zdobywając złoty medal! W tym wyścigu młodzi pływacy Orki nie pozostawili złudzeń pozostałym ekipom co do tego kto jest najszybszym zespołem! Drugi na mecie zespół Olimpijczyka 23 Lublin wyprzedzili o ponad 3 sekundy a 3 zespół AZS UMCS Lublin o 8 sekund!

Ponieważ rozgrywki ligowe oparte są głównie na klasyfikacji drużynowej nie wypada nie wymienić pozostałych zawodników Orki, którzy choć nie zdobyli jeszcze indywidualnych laurów to i tak przyczynili się do sukcesu drużynowego: Karolina Bondyra, Laura Ciambella, Emilia Kicińska, Zuzanna Bosiak, Marlena Załuska, Mikołaj Ferens, Filip Kierepka, Hubert Leszkowicz, Antoni Adamczyk, Patrycja Stadnik, Kacper Kukułowicz, Stanisław Kahan, Michał Franczuk, Alan Mazur, Magdalena Kudyk i Paweł Bondyra.

W tym samym czasie, 10-11.04 w Warszawie na długiej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozegrano kolejne zawody ogólnopolskie z cyklu Grand Prix Puchar Polski. Zawody były jednocześnie przedostatnią szansą na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej-ostatnia podczas MP seniorów pod koniec kwietnia w Lublinie. W Warszawie na wyróżnienie zasługują specjalistki stylu zmiennego Julia Bednarz, Zuzanna Sioma i Kasjana Wyłupek. Julia Bednarz za dwie konkurencje: 200 i 400 m stylem zmiennym uplasowała się na drugim miejscu zarówno w kategorii 17-18 lat jak i open za zawodniczką MKP Szczecin Mileną Możdżan. Wywalczyła również wysoką 6 lokatę w stylu dowolnym za start na 200 i 400 metrów. Zuzanna Sioma uplasowała się na miejscu 3 w kat.17-18 lat a w open na miejscu 6. Kasjana Wyłupek za te same starty uplasowała się na drugim miejscu w kategorii 14 lat. W klasyfikacji najlepszych specjalistek stylu motylkowego za dwa starty w kategorii 15 lat 8 lokatę wywalczyła Iza Naklicka.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów ale też wytrwałości, pracowitości i zapału podczas samych treningów, a rodzicom za wsparcie swoich idoli w tych trudnych czasach.

2 komentarzy

  • Jordi
    Jordi poniedziałek, 12 kwiecień 2021 14:23 Link do komentarza

    Brawo ORKA Zamość !!!

  • Jadwiga Makuch
    Jadwiga Makuch poniedziałek, 12 kwiecień 2021 19:50 Link do komentarza

    Brawo Orka brawo Hania jesteś najlepsza jesteśmy z Ciebie dumni. To zasługa trenera, Panu również dziękujemy gdyby nie Pan drużyna nie osiągnęłaby takich sukcesów. J.Makuch

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us