Prestiżowa nagroda dla tenisistów UPZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Drużyna tenisa stołowego Uczelni Państwowej w Zamościu otrzymała prestiżowy tytuł Drużyny Roku 2020 Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Nagroda jest zwieńczeniem osiągnięć i sukcesów, jakie w kończącym się roku odnieśli studenci UPZ.

- Od pewnego czasu z nieukrywaną radością obserwujemy Uczelnię Państwową w Zamościu, która staje się jednym z najlepszych ośrodków tenisa stołowego w naszym kraju. Decyzja o przyznaniu tytułu „Drużyny Roku” zapadła w gronie Zarządu Organizacji Środowiskowej AZS Województwa Lubelskiego. W moim przekonaniu nadaje to wyróżnieniu wyjątkowego charakteru, ponieważ swoje głosy oddali wchodzący w skład zarządu prezesi klubów uczelnianych. Cieszy fakt, że przyznawana po raz pierwszy nagroda trafiła do ekipy, która właśnie awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wierzymy, że każdy kolejny rok działalności sekcji przynosić będzie powody do radości całemu lubelskiemu środowisku AZS i tym samym będzie dumnie promować sport akademicki – mówi o decyzji Paweł Markiewicz, wiceprezes Organizacji Środowiskowej AZS Województwa Lubelskiego.

Przypomnijmy, że w 2020 r. tenisiści stołowi UPZ zdominowali Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, a następnie zdobyli tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski. Ponadto studenci występują w Superlidze tenisa stołowego, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

- Jest nam bardzo miło, że nasz sukces został dostrzeżony przez władze lubelskiego AZS i zostaliśmy nagrodzeni i wyróżnieni w tak znakomitym gronie laureatów. Wciąż się rozwijamy, osiągając nowe cele. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mogli znowu cieszyć się z medali Mistrzostw Polski i Europy w sporcie akademickim na arenie krajowej i międzynarodowej – komentuje przyznanie nagrody Piotr Kostrubiec, trener reprezentacji Uczelni w tenisie stołowym.

- To bardzo duży sukces zespołu, jak również Uczelni. Jest wiele drużyn w dużych ośrodkach akademickich, które co roku mają znaczące osiągniecia sportowe. Cieszę się, że nasi sportowcy tym wyróżnieniem zaznaczyli swoje miejsce wśród najlepszych – mówi dr Krzysztof Okapa, prezes KU AZS UPZ, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji Uczelni Państwowej w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us