UPZ Akademickim Wicemistrzem Polski w tenisie stołowym

Reprezentacja Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu wywalczyła srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym.

Przez rozgrywany w Rzeszowie turniej finałowy AMP reprezentacja Uczelni Państwowej w Zamościu przeszła jak burza, pokonując rywali z większych ośrodków akademickich. W fazie grupowej podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 3:1 Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz po 3:0 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i AWF Warszawa. W ćwierćfinale zamościanie wygrali 3:1 z Politechniką Gdańską, a w półfinale nie dali szans drużynie Uniwersytetu Zielonogórskiego zwyciężając 3:0.

W wielkim finale drużyna Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyła się z reprezentacją gospodarzy finałów AMP, drużyną Politechniki Rzeszowskiej. W zespole z Podkarpacia wystąpili m.in. Robert Floras, który w swoim dorobku ma tytuł mistrza Polski seniorów oraz Piotr Chodorski, który rok temu zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski z drużyną z Zamościa, a także złoto Akademickich Mistrzostw Europy w deblu razem z Igorem Zavadskyim. Mimo faktu, że zawodnicy obu drużyn bardzo dobrze się znają podczas finału sentymentów nie było. Najciekawszy i najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli Jakub Folwarki (UPZ) i Piotr Chodorski (Politechnika Rzeszowska). Reprezentacja UPZ dała z siebie wszystko, jednak drużyna z Rzeszowa okazała się lepsza i to ona, po zwycięstwie 3:1, zdobyła złoty medal AMP. Medal srebrny i tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Uczelni Państwowej w Zamościu w składzie: Igor Zavadskyi, Jakub Folwarski, Arkadiusz Żuk. Trenerem reprezentacji UPZ jest Piotr Kostrubiec.

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym odbyły się w dniach 26-27 października 2020 r. w Rzeszowie.