Kolejne spotkania z serii "Palcem po mapie"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury zaprasza na kolejne wydarzenia z serii "Palcem po mapie". Na 28 października zaplanowano spotkanie pod tytułem "Pieszo z Panamy do Kanady", tydzień później "Bike The World - Rowerami Dookoła Świata..".

28 października o godzinie 17.00 w Fortecznym Centrum informacji Turystycznej i Historycznej (Luneta) na Plantach odbędzie się spotkanie pod tytułem "Pieszo z Panamy do Kanady".

Arek Winiatorski przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami. Warto być i posłuchać wspaniałych opowieści.

WSTĘP BEZPŁATNY. Zostało kilka wolnych miejsc (zapisy mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

3 listopada Zamojski Dom Kultury zaprasza na spotkanie w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu z parą, która 10 lat spędziła w podróży rowerem - Bike The World - Rowerami Dookoła Świata.

Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski są pierwszą polską parą, która objechała świat na rowerach. W drodze byli nieprzerwanie 9,5 roku, przejechali 60 państw na 6 kontynentach, pokonując 87 700 kilometrów. Jest to najdłuższa polska wyprawa rowerowa w historii.

Przemierzyli liczne góry i pustynie, pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża, walczyli z wiatrami Patagonii i burzami piaskowymi. Znosili nieziemskie upały i mroźne zimy. Poznali z bliska wiele niezwykłych kultur ze wszystkich kontynentów naszej planety. Ich wyprawa jest żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoją bezprecedensową podróżą dowiedli, że można realizować wielkie marzenia, wizje i pragnienia serca, niezależnie od wszelkich trudności i przeciwności losu.

Ich wyprawa została nominowana do Travelerów National Geographic oraz nagrodzona tegorocznym Kolosem - najbardziej prestiżową nagrodą w świecie podróżniczym.

Wstęp wolny. Projekt dofinansowany ze środków Miasta Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us