Medale dla studentów UPZ

Reprezentantki Uczelni Państwowej w Zamościu wygrały turniej finałowy Zamojskiej Ligi LZS w Piłce Siatkowej kobiet, foto: materiał nadesłany Reprezentantki Uczelni Państwowej w Zamościu wygrały turniej finałowy Zamojskiej Ligi LZS w Piłce Siatkowej kobiet, foto: materiał nadesłany

Miniony weekend był dla studentów Uczelni Państwowej w Zamościu niezwykle udany. Trzy medale: dwa złote i jeden brązowy przywieźli studenci UPZ z Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w trójboju siłowym, które odbyły się 7 marca. Dzień później, 8 marca, reprezentantki Uczelni Państwowej w Zamościu wygrały turniej finałowy Zamojskiej Ligi LZS w Piłce Siatkowej kobiet.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w trójboju siłowym
W kategorii powyżej 70 kg kobiet brązowy medal wywalczyła Agata Sałamacha. Z kolei w kategorii do 75 kg mężczyzn złoty medal zdobył Krystian Niedźwiedź, który okazał się także najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji WIlks'a, dzięki czemu zdobył drugi złoty medal.

"Złotka" UPZ
Reprezentantki Uczelni Państwowej w Zamościu wygrały turniej finałowy Zamojskiej Ligi LZS w Piłce Siatkowej kobiet.

Przez turniej studentki UPZ przeszły jak burza. W pierwszym spotkaniu 2:0 pokonały UKS Azymut Gmina Zamość II. W półfinale zmierzyły się z UKS Atomic Zamość II. W tym przypadku również nie dały rywalkom większych szans. Zawodniczki UPZ kontrolowały przebieg meczu od początku do samego końca, zwieńczonego wynikiem 2:0. W wielkim finale reprezentacja UPZ zmierzyła się z UKS Azymut Gmina Zamość I. W pierwszym secie studentki nie pozwoliły rywalkom na wiele wygrywając 25:14. W drugim secie drużyna Azymutu próbowała nawiązać równą walkę, jednak reprezentantki UPZ wygrały 25:20 i cały mecz 2:0. Podczas dekoracji, puchar i złote medale zawodniczkom KU AZS UPZ wręczył wicestarosta zamojski Witold Marucha.

W Zamojskiej Lidze LZS drużyna kobiet KU AZS UPZ występowała w składzie: Jolanta Jasińska, Sara Szczerbiak, Paulina Kruk, Wiktoria Borek, Weronika Rewucha, Kamila Luterek, Anna Dziwura, Aneta Mociak, Agata Mociak, Diana Frankiewicz, Patrycja Woszak, Wioletta Świerkosz, Natalia Machniewicz, Maja Orzyłowska. Trenerem drużyny jest mgr Sylwia Kowalska.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us