Reklama
Reklama

40 medali Orki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Świetny wynik zamojskiej drużyny na Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na długim basenie.

W imprezie wzięło udział łącznie 270 zawodniczek i zawodników z 36 klubów głównie z województwa lubelskiego. Pozostali zawodnicy spoza województwa z takich klubów jak: CSTiR Strzyżów, KP Orlik Przeworsk, KP Sokół Rzeszów, KS KSZO Ostrowiec Św., Ks Wankan, KU AZS Politechniki Łódzkiej, MKP Szczecin, MKS Trójka Łódź, SP Motyl MOSiR Stalowa Wola, St. Lok. SALOS Cortile Kielce, UKP Gryf Dębica, UKS 48 Warszawa Śródmieście i UKS Tri-Team Rumia startowali poza konkurencją.

Orka Zamość w klasyfikacji medalowej z 40 medalami (14-17-9) uplasowała się na 4 miejscu za KU AZS UMCS Lublin, UKP Falą Kraśnik i KS Olimpią Lublin. Wynik medalowy i lokata byłyby z pewnością lepsze gdyby nie brak (z powodu kontuzji )pewniaka do zdobycia kilku złotych medali Olafa Lupy.

Konkurencję 50 m stylem dowolnym(14-15 lat) wygrała Julia Malinoś-27.33 przed Katarzyną Szuper 27.77 co w kategorii open dało im odpowiednio medal srebrny i miejsce 4. W tej samej konkurencji wśród chłopców 12-13 lat srebrny medal wywalczył Michał Kropornicki-29.65, 5 w kat.14-15 lat był Jakub Rymarz-27.40. Srebrny medal na 50m stylem klasycznym wywalczyła Klaudia Malec-35.17 a 4 była Julia Bednarz-35.90, w kategorii 14-15 lat srebrny medal na tym samym dystansie odebrał Filip Łagoźny-32.65 a w młodzikach(12-13 lat) 6 był Wiktor Sawicki-43.41. 100m stylem motylkowym w najmłodszej kategorii wiekowej wygrała Izabela Naklicka-1:14.03 a brązowy medal wywalczyła Aleksandra Poździk-1:18.06, brązowy medal odebrała w kategorii 14-15 lat Zuzanna Sioma-1:09,27 a Klaudia Wróblewska była 5-1:11.40 podobnie jak Jakub Rymarz-1:10.97. Kobiecą rywalizację na dystansie 200 m stylem dowolnym w kategorii 14-15 lat wygrała Katarzyna Szuper-2:14.69 przed Julią Malinoś-2:14.72! Michał Kropornicki był na tym dystansie 5-2:32.52. Klaudia Malec zajęła 4 miejsce na 200m stylem grzbietowym-2:34.47. Morderczy dystans 400 m stylem zmiennym wśród 14 i 15 latek wygrała Julia Bednarz-5:09.06 co w kategorii open dało jej medal srebrny, 5 była Zuzanna Sioma-5:32.06, w młodszej kategorii 4 była Ola Poździk-6:02.45 a 6 Iza Naklicka-6:10.48.

Drugi blok zawodów rozpoczął się od zwycięstwa Katarzyny Szuper na 50 motylkiem-29.60, w kategorii open dało to medal srebrny, w młodszej kategorii Iza Naklicka była 6-33.53. Na kolejnym sprinterskim dystansie, tym razem stylem grzbietowym medal srebrny wywalczyła Katarzyna Szuper-31.76, w kategorii open odebrała medal brązowy, medal brązowy w kategorii junior młodszy zdobyła Klaudia Malec-31.96. 400 kraulem wygrała Julia Malinoś-4:42.36, Klaudia Wróblewska z czasem-5:03.05 zajęła 6 lokatę, w kat.12-13 lat 4 była Iza Naklicka-5:17.88. Dystans 100m stylem klasycznym wśród juniorów najszybciej pokonała Klaudia Malec-1:16.38 przed Julią Bednarz-1:16.75. Zwycięzcą męskiej rywalizacji został Filip Łagoźny-1:13.16. Złoty medal na dystansie 200m stylem zmiennym zdobyła Julia Bednarz-2:27.47, w kategorii open dało jej to medal srebrny, w kategorii młodzika 5 była Aleksandra Poździk-2:47.72, w kategorii juniora Filip Łagoźny wywalczył w tej konkurencji medal srebrny-2:27.03 a brązowy Jakub Rymarz-2:36.58, Wiktor Sawicki w młodzikach był 6-3:10.34.

Trzeci blok zawodów rozpoczęły wyścigi na 200m stylem motylkowym , w którym brązowy medal w juniorach wywalczyła Klaudia Wróblewska-2:37.14, 4 w młodzikach była Ola Poździk-2:58.84 i Jakub Rymarz-2:40.65 a Iza Naklicka była 6-3:07.40. Bardzo lubianą przez zawodników konkurencję 100 m stylem dowolnym w juniorach wygrała Julia Malinoś-59.62 przed Katarzyną Szuper-1:00.63, J.Malinoś z tym czasem uplasowała się na miejscu 3 w kategorii open, drugi w juniorach na tym dystansie był Filip Łagoźny-58.60 a 5 w młodzikach Michał Kropornicki-1:05.60. W wyścigu na 100m stylem grzbietowym 3 w juniorach była Katarzyna Szuper-1:10.10 a 4 Klaudia Malec-1:10.82. Ostatni dystans stylem klasycznym-200 m wygrała w juniorach Klaudia Malec-2:39.72 a druga była Julia Bednarz-2:40.81, świetne wyniki pozwoliły na odebranie złotego i srebrnego medalu w kategorii open, złoty medal wywalczył również junior Filip Łagoźny-2:43.25, w młodzikach na 6 miejscu rywalizację w tej kategorii zakończył Wiktor Swaicki-3:28.65. 800 m stylem dowolnym w kategorii junior wygrała Julia Bednarz-9:34.65 przed Julią Malinoś-9:46.19, Klaudia Wróblewska z czasem-10:24.72 była 4, w młodzikach Iza Naklika z czasem 11:00.74 zajęła miejsce 6. Julia Bednarz za ten wyścig odebrała jeszcze medal brązowy w kategorii open.

Zamojskie pływaczki odniosły również olbrzymi sukces w klasyfikacji generalnej za dwa najlepsze wyniki. Zwyciężyła Julia Malinoś(Orka)-1301 pkt., przed Julią Bednarz(Orka)-1287, Aleksandrą Wiśniewską(Olimpia Lublin)-1286 i Klaudią Malec(Orka)-1268 pkt. Wśród juniorów na 5 miejscu uplasował się Filip Łagoźny-1024 pkt.

Przed czołowymi zawodnikami Orki już tylko najważniejsze zawody w sezonie-Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów, które w połowie lipca odbędą się na długich basenach między innymi w Olsztynie, Lublinie, czy Oświęcimiu. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us