Reklama
Reklama

Superliga była blisko

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamościanie przegrywali 2:4, ale odrobili straty i prowadzili już 5:4. Wystarczyło wygrać ostatni pojedynek i dzięki lepszemu rezultatowi setów podopieczni trenera Piotra Kostrubca mogliby cieszyć się z awansu do Superligi. Niestety… Po dramatycznym i pełnym zwrotów akcji meczu drużyna PWSZ Zamość zremisowała 5:5 z Pogonią Lębork.

Zamojscy tenisiści stołowi przystąpili do meczu bardzo zmotywowani i zmobilizowani. W hali „Elektryka” zebrała się prawie setka kibiców. Zawodnicy PWSZ Zamość musieli odrabiać straty z pierwszego meczu barażowego, w którym przegrali 4:6. Po pierwszych pojedynkach, zwłaszcza porażkach w deblach gospodarze przegrywali 2:4. Wówczas w meczu nastąpił zwrot akcji. W indywidualnych grach Ihor Zavadskyi, Paweł Kozieł i Paweł Chmiel pokonali swoich rywali i drużyna PWSZ wyszła na prowadzenie 5:4. Ostatni mecz wystarczyło wygrać, bez względu na wysokość. Zamościanie mieli bowiem lepszy bilans setów i przy wyniku całego meczu 6:4 mogliby świętować awans do Superligi.

W decydującym pojedynku Marcin Litwiniuk prowadził już w setach 2:0 i wszystko wskazywało na wielką fetę gospodarzy. Niestety jego rywal odrobił straty i doprowadził do piątego seta. W nim szczęście uśmiechnęło się do gości i to Pogoń Lębork zagra w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Trenerowi Piotrowi Kostrubcowi i całej drużynie: Pawłowi Chmielowi, Ihorowi Zavadskyiemu, Pawłowi Koziełowi, Marcinowi Litwiniukowi i Łukaszowi Jarockiemu dziękujemy za wielkie sportowe widowisko w barażach i cały sezon, uwieńczony zwycięstwem w rozgrywkach I ligi tenisa stołowego i finałem Pucharu Europy TT Inter Cup. 15 czerwca odbędzie się rewanżowy mecz finału. Przypomnijmy, że drużyna PWSZ Zamość wygrała pierwszy mecz 4:2.

2 komentarzy

  • kibic
    kibic wtorek, 04 czerwiec 2019 09:53 Link do komentarza

    Mam pytanie. Ilu w tej drużynie gra zawodników z Zamościa?

  • ddd
    ddd wtorek, 04 czerwiec 2019 13:31 Link do komentarza

    dobre pytanie, niektóre nazwiska jakby nawet nie polskie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us