Reklama
Reklama

Puchar Europy w zasięgu ręki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Tenisiści stołowi PWSZ Zamość wygrali (25 maja) pierwszy mecz finału Pucharu Europy TT Inter Cup. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 4:2 francuski Jeumont.

Do meczu zamościanie przystąpili z marszu po turnieju finałowym Pucharu Polski, w którym zajęli 3. miejsce oraz pierwszym meczu barażowym o Superligę. Mimo dużego obciążenia zawodnicy PWSZ Zamość dali radę i pokonali francuską drużynę, w której występował m.in. dwukrotny mistrz Belgii.

- Wynik cieszy i wydaje się być solidną zaliczką przed rewanżem. Drużyna z Jeumont w swoim składzie ma dwóch doświadczonych zawodników w przeszłości grających w Superlidze Belgii, więc musimy być bardzo skoncentrowani i dobrze przygotowani do spotkania we Francji. Poziom turnieju z meczu na mecz rósł, a wisienką na torcie były niewątpliwie pojedynki Lauric Jeana (mistrza Belgi 2015 i 2016 ) z naszymi Pawłami - Chmielem i Koziełem, które gromkimi brawami oklaskiwali zamojscy kibice. – relacjonuje spotkanie trener Piotr Kostrubiec.

Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Z trybun pingpongistów dopingowali rektor PWSZ w Zamościu prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, kanclerz uczelni – Jerzy Korniluk, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, wicedyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Tadeusz Lizut oraz radni miejscy.

Zamojska drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Chmiel, Marcin Litwiniuk, Ihor Zavadskyi, Paweł Kozieł.

Mecz rewanżowy finału Pucharu Europy zostanie rozegrany we Francji 15 czerwca.

Przypomnijmy, że PWSZ Zamość nadal liczy się w walce o Superligę. W pierwszym barażowym meczu ulegli co prawda na wyjeździe Pogoni Lębork 4:6, ale jak zapewnia trener Piotr Kostrubiec straty te są możliwe do odrobienia. Rewanżowy mecz barażowy zostanie rozegrany w Zamościu 1 czerwca.

p>

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us