Zawodnicy Orki na Arena Grand Prix Polski

10 zawodników zamojskiej Orki rywalizowało w pierwszych tegorocznych zawodach na długim basenie-Arena Grand Prix Puchar Polski (14 lat i starsi). Do zawodów zgłosiło się w sumie aż 750 zawodniczek i zawodników ze 113 klubów!

Ze względu na tak ogromne zainteresowanie zawodami, organizatorzy za zgodą Polskiego Związku zmuszeni zostali do zmiany wcześniej opublikowanego harmonogramu rozgrywania zawodów. Pierwszy blok rozpoczął się o 6,45 (rozgrzewka), zawody od 8,00-13,15, drugi blok od 14,45 (rozgrzewka), zawody od 16 do 21,30. Ponieważ Puchar Polski traktowany jest przeważnie jako start kontrolny, każdy zawodnik ma prawo pływać w dowolnej ilości konkurencji. Według statystyk odnotowano 3360 startów.

W Lublinie wystartowało 10 reprezentantów Orki Zamość. Na zawodach, ze względu na etap procesu treningowego próżno było szukać jakichś spektakularnych wyników czy rekordów. Wyjątek zrobiła młoda zawodniczka Olimpii Lublin Laura Bernat, która ustanowiła rekord Polski juniorów młodszych 14 lat na dystansie 200m stylem grzbietowym-2:16.13.

Najlepsze wyniki zawodników Orki w klasyfikacji juniorów 15 lat:
-Julia Malinoś zajęła 3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym-1:00.38, 5 była Katarzyna Szuper-1:01.19,
-Klaudia Malec, w tej samej kategorii zwyciężyła na dystansie 50m stylem klasycznym-34.76, na 100m stylem grzbietowym zajęła miejsce 4-1:09.16,
-Julia Bednarz wywalczyła z czasem 2:30.50 na dystansie 200 zmiennym miejsce 2,
-Julia Malinoś zajęła 3 miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym-4:42.49,
-Julia Bednarz zajęła 3 miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym-5:15.83,
-na 50 m stylem dowolnym 5 była Katarzyna Szuper-28.05 a 6 Julia Malinoś-28.14,
-na 200m stylem klasycznym 1 miejsce zajęła Klaudia Malec-2:43.47 a Julia Bednarz zajęła miejsce 4-2:49.43,
-3 na mecie w konkurencji 100m stylem motylkowym zameldowała się Zuzanna Sioma-1:08.64, 5 była Katarzyna Szuper-1:09.19 a 6 Julia Malinoś-1:09.33,
-na 200m stylem dowolnym 4 była Katarzyna Szuper-2:16.25 a 5 Julia Malinoś-2:17.93,
-styl klasyczny tym razem 100m po raz 3 wygrała Klaudia Malec- 1:17.74, 3 była jej klubowa koleżanka i rywalka zarazem Julia Bednarz-1:18.97,
-4 na 50m stylem motylkowym była Katarzyna Szuper-30.29,
-na najdłuższym w całych zawodach kobiecym dystansie 800m stylem dowolnym 2 była Julia Malinoś-9:35.67 a 3 Julia Bednarz-9:40.57.

Prócz wymienionych zawodników Orki, w zawodach brali jeszcze udział: Klaudia Wróblewska, Jakub Rymarz, Filip Łagoźny i Rafał Chyrchała. Kolejny sprawdzian dla młodych zawodników Orki na długim basenie już w dniach 6-7 kwietnia w Warszawie.