Reklama
Reklama

Ligowe ostatki, Orka 2 i 5 w województwie

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W ostatnią niedzielę, na lubelskiej pływalni Aqua wyłoniono najlepsze drużyny województwa lubelskiego w roku 2018, zarówno w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików jak i Wojewódzkiej Lidze Juniorów (open). Do rywalizacji stanęło łącznie 372 zawodniczek i zawodników z 28 klubów głównie z województwa lubelskiego. Orka wywalczyła 10 medali (4-5-1) i w klasyfikacji medalowej uplasowała się na 2 miejscu za Falą Kraśnik a przed Olimpią Lublin.

Znakomite występy zaliczyli zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy Orki. Najlepiej zobrazuje to fakt, że każdy zawodnik poprawiał swoje rekordy życiowe. Łącznie 27 startujących zawodników startowało indywidualnie 53 razy a "życiówki padały” aż w 50 przypadkach. Zdecydowanie najlepszy tegoroczny występ odnotowali na swoim koncie młodzicy w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików. Podczas finałowej rundy młodzi zawodnicy Orki wywalczyli rekordową liczbę punktów-105, co przełożyło się na wysokie 4 miejsce w tej rundzie, co z kolei pozwoliło na finiszu przeskoczyć w tabeli Lubliniankę i odebrać jej miejsce 5. Pierwsza szóstka prezentuje się następująco: 1- Fala kraśnik, 2-Sparta Biłgoraj, 3-Olimpia Lublin, 4-Olimpijczyk 23 Lublin, 5-Orka Zamość, 6- Lublinianka Lublin.

Bardzo dobre indywidualne występy zaliczyli:
-Aleksandra Poździk- po wyśmienicie rozegranym taktycznie wyścigu zdobyła złoty medal na 100m stylem motylkowym-1:15.02 a na 50m stylem dowolnym uplasowała się na miejscu 5-31.25, Ola za 2 starty uplasowała się na trzecim miejscu najlepszych 12 letnich zawodniczek rundy finałowej,
- Olaf Lupa zdecydowanie, z miażdżącą przewagą 11 sekund zwyciężył konkurencję 200m stylem klasycznym-2:48.91 a na 50m stylem dowolnym był drugi z czasem 28.96, do Rekordu Klubu na tym dystansie w kat.12 lat zabrakło nieco ponad 2 sekundy, Olaf został tym samym najlepszym 12 letnim zawodnikiem rundy finałowej,
-srebrny medal w wyścigu sztafetowym drużyn mieszanych 4x100m stylem dowolnym zdobyli-Michał Kropornicki, Poździk Aleksandra, Iza Naklicka I Olaf Lupa.

Do sukcesu całej drużyny dorzucając kolejne punkty przyczynili się jeszcze(kol. alfabetyczna): Baniak Igor, Charkot Krzysztof, Dziura Kacper, Dziura Michał, Hauzner Natalia, Leszkowicz Nina, Magryta Michał, Niedźwiedź Martyna, Sawicki Wiktor, Trojak Alessandra i Wyłupek Kasjana.

Jeszcze lepiej wypadli starsi zawodnicy Orki (13 lat i starsi) rywalizujący w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Open(bez górnej granicy wiekowej). W przeciągu całego kończącego się2018 roku pływacy Orki w klasyfikacji drużynowej plasowali się w okolicach podium a przed rundą finałową zajmowali wysokie 2 miejsce. Różnice punktowe były dość wyraźne ale istniało wyraźne zagrożenie ze strony dwóch dużych klubów pozostających za Orką-na miejscu 3 AZS AWF Biała Podlaska i na 4 AZS UMCS Lublin. Okazało się, że znajdującym się w tak wysokiej formie zawodnikom Orki mogli zagrozić jedynie pływacy Olimpii Lublin. Kolejność drużynowa rundy finałowej: 1. Olimpia Lublin-181 pkt., 2.Orka Zamość-137, 3.AZS UMCS Lublin-127, 4.Olimpijczyk 23 Lublin-115, 5.Fla kraśnik-94, 6. AZS AWF Biała Podlaska-87… 16. Lider Chełm-6 pkt. Podsumowując roczne zmagania kolejność pierwszej szóstki przedstawia się następująco: 1.Olimpia Lublin-1073 pkt., 2.Orka Zamość-708, 3.Fala Kraśnik-576, 4.AZS AWF Biała podlaska 508, 5.AZS UMCS Lublin-496, 6.Wisła Puławy-294…22.Orlik Lublin-1pkt.

Bardzo dobre wyniki zamojskich pływaków przekładały się na wysokie lokaty w niemal każdej konkurencji. Już w pierwszej konkurencji-50m stylem dowolnym dziewcząt 2 lokatę wywalczyła Julia Malinoś a czas 27.34 jest nowym Rekordem Klubu 14 latek. Julka złoty medal przegrała o przysłowiowy włos-13 setnych! Na czwartym miejscu w tej konkurencji finiszowała Katarzyna Szuper-27.90. 200 m stylem klasycznym bezapelacyjnie, z nowym Rekordem Klubu zawodniczek 14 letnich wygrała Klaudia Malec-2:36.71. Klaudia jako jedyna zawodniczka uzyskała czas poniżej 2:40, ale celem było pobicie Rekordu Klubu w kategorii open należącego do Marceliny Radlinskiej-2:35.01. Tym razem jeszcze się nie udało, ale do końca roku jak zapewnia sama zawodniczka na pewno sobie z tym wynikiem poradzi! 5 w tym wyścigu była koleżanka klubowa Klaudii, Julia Bednarz-2:42.96. W tej samej konkurencji wśród panów na 4 miejscu finiszował Filip Łagoźny-2:36.51. Konkurencję 100m stylem motylkowym panów wygrał Mateusz Łukaszczyk-57.45. Na kolejnym dystansie stylem dowolnym, tym razem 100m na trzeciej pozycji dopłynęła Julia Malinoś-1:00.27 a na miejscu 4 Katarzyna Szuper-1:00.67, wśród panów 5 był Mateusz Łukaszczyk-54.34. Na jednym z najcięższych ze wszystkich dystansów pływackich, 400 m stylem zmiennym na miejscu 2 finiszowała Julia Bednarz-5:04.21. Mimo, że rekord życiowy został poprawiony prawie o 10 sekund, radość była połowiczna ponieważ Julia za cel postawiła sobie wymazanie Rekordu Klubu 14 latek należącego do Marceliny Radlińskiej-5:03.37. Jeszcze nie tym razem... ale podobnie jak Klaudia Julia obiecała rozprawić się z tym wynikiem do końca br. Miłym akcentem w wyścigach sztafetowych zakończyły zawody dziewczęta, które w sztafecie 4x100m stylem zmiennym po pasjonującej walce stoczonej z dwoma sztafetami Olimpii Lublin wywalczyły srebrny medal. Dziewczęta płynęły w składzie: Katarzyna Szuper(grzbiet), Klaudia Malec(żaba), Julia Bednarz(delfin) i Julia Malinoś(kraul). O zaciętości pojedynku niech świadczy fakt, że po 4 zmianach, po 400 metrach pływania czterema stylami złoty medal przegrały jedynie o 44 setne sekundy! W klasyfikacji najlepszych zawodników rundy finałowej na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Julia Malinoś i Mateusz Łukaszczyk. W pierwszych dziesiątkach najlepszych zawodniczek w całym ligowym sezonie 2018 r., na miejscu 2 sklasyfikowana została Katarzyna Szuper, na 4 Julia Malinoś, na 6 Klaudia Malec a na 9 Julia Bednarz. Wśród panów na miejscu 5 uplasował się Mateusz Łukaszczyk a na 8 Filip łagodny. Do sukcesu drużyny przyczynili się także zawodnicy, którzy jeszcze nie zdobywają medali , ale co ważniejsze już zdobywają punkty dla klubu: Chyrchala Rafał, Poździk Julia, Rymarz Jakub, Sałamacha Filip, Sioma Zuzanna i Wróblewska Klaudia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us