Reklama
Reklama

5 medali Orki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

5 medali zdobyli zawodnicy zamojskiej Orki na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu kat.10-11 lat. Zawody odbyły się 17 listopada na kameralnej pływali w Kraśniku.

W walce o medale Mistrzostw Województwa Lubelskiego ścigali się najmłodsi adepci pływania. Zgodnie z regulaminem każda kategoria wiekowa klasyfikowana była oddzielnie. Zawodnicy 10 letni w programie zawodów do wyboru mieli: 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Program dla zawodników 11 letnich był już bardziej wymagający: 50m stylem motylkowym, 100m stylem grzbietowym, 100m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. W jednej i drugiej kategorii zawodnicy mieli prawo startu tylko w 2 konkurencjach.

Orka Zamość wywalczyła łącznie 5 medali (0-3-2). Na uznanie zasługują wszyscy młodzi zawodnicy, ponieważ wszyscy bez wyjątku poprawiali swoje "życiówki" i dzielnie walczyli o jak najlepszą lokatę. Niektórzy byli naprawdę blisko zdobycia swojego pierwszego upragnionego medalu. Najlepiej w 14 osobowej ekipie wypadli: Kacper Dziura-srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym-36.82 i srebrny na 50m stylem dowolnym-34.22. Kacper przegrał złoty medal o 16 setnych z zawodnikiem Sparty Biłgoraj a o przegranej zadecydowała spóźniona reakcja startowa. Drugim podwójnym medalistą został Krzysztof Charkot, który na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskał czas jedynie o 15 setnych gorszy od swojego kolegi Kacpra-34.37 i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Drugi medal, również koloru brązowego Krzyś wywalczył na dystansie 100m stylem zmiennym-1:29.29. Ostatni, srebrny medal wywalczył drugi z braci-Michał Dziura na dystansie 50m stylem grzbietowym-41.16. Kacper Dziura może pochwalić się również olbrzymim sukcesem w klasyfikacji generalnej za dwa starty, w której zajął wysokie 2 miejsce. W pierwszej szóstce tej klasyfikacji znaleźli się też: na miejscu 4 Krzysztof Charkot a na miejscu 5 Michał Dziura. Niewiele do medalu zabrakło debiutującej Alessandrze Trojak-5 na 50m stylem klasycznym-49,07. Miejsce 5 zajęła też Martyna Niedźwiedź na 100m stylem dowolnym-1:16.74. Jeszcze bliżej zdobycia medalu była na 200m stylem zmiennym-3:16.66 Natalia Hauzner, ostatecznie kończąc zmagania na 4 miejscu.

W drużynie Orki startowali jeszcze: Kasjana Wyłupek, Nina Leszkowicz, Miłosz Kucharski, Carlo Vitiello, Dawid Kowalczyk, Kacper Urbańczyk, Igor Baniak i Michał Magryta.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us