Pływacy rywalizowali w Janowie Lubelskim i Zamościu

W ostatni weekend września rozegrano trzecie rundy Wojewódzkich Lig w pływaniu. Najmłodsi pływacy(10-12 lat) rywalizowali w sobotę w Janowie Lubelskim a starsi ( 13 lat i więcej) w niedzielę w Zamościu.

W Janowie Lubelskim Orka zdobywając jeden złoty i jeden srebrny medal uplasowała się na 5 miejscu w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji drużynowej młodzi zamojscy pływacy z 73 punktami uplasowali się na miejscu 7 wśród 14 punktujących klubów. Po rozegraniu trzech rund UKS Orka z 221 punktami zajmuje 5 miejsce na 19 sklasyfikowanych klubów. Złoty medal dla Orki wywalczył w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów Olaf Lupa a srebrny sztafeta mieszana 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie: Aleksandra Szaluś (grzbiet), Olaf Lupa (żaba), Michał Kropornicki (delfin) i Aleksandra Poździk (kraul). Poza wymienionymi na zawodach startowali: Martyna Niedźwiedź, Natalia Hauzner, Nina Leszkowicz, Emilia Ulanicka, Kasjana Wyłupek, Igor Baniak, Krzysztof Charkot, Michał i Kacper Dziura, Karol Kopciowski, Michał Magryta i Wiktor Sawicki.

Znacznie lepiej w Zamościu wypadli ich starsi koledzy i koleżanki. Orka broniła wysokiej 2 lokaty, którą zajmowała po drugiej rundzie. W Zamościu w klasyfikacji drużynowej Orka zajęła 4 miejsce. 1-Olimpia Lublin, 2-AZS UMCS Lublin, 3-Fala Kraśnik, która wyprzedziła zamojski klub o 1 punkt. Orka ostatecznie obroniła swoją pozycję a klasyfikacja klubowa pierwszej piątki po trzech rundach prezentuje się następująco: 1-KS Olimpia Lublin-597 pkt., 2-UKS Orka Zamość-399 pkt., 3-UKP Fala Kraśnik-352 pkt., 4-AZS UMCS Lublin-349 pkt., 5-AZS AWF Biała Podlaska-269 pkt. W klasyfikacji tej figuruje 21 klubów województwa lubelskiego. W zamojskiej drużynie medale indywidualne zdobyli: Julia Malinoś- srebrny na 50 m stylem dowolnym(27,91) a brąz Katarzyna Szuper (28,10). Srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył z czasem 32,31 Filip Łagoźny. Srebrny medal na 50 m stylem motylkowym wywalczyła Katarzyna Szuper (30,59). Ostatni medal koloru brązowego zdobył mieszany zespół sztafetowy 4x50m stylem zmiennym w składzie: Rafał Chyrchała-grzbiet, Klaudia Malec-żaba, Filip Łagoźny-delfin i Julia Malinoś-kraul. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy po wakacyjnej przerwie, po zaledwie 3 tygodniach treningów w większości poprawiali swoje ,,życiówki”. Klaudia Malec dwukrotnie nawet ustanawiała nowe Rekordy Klubu w kategorii 14 lat, najpierw na 50 metrów stylem klasycznym-34,72 a następnie na 100 m stylem grzbietowym-1:08.60 Skład drużyny Orki uzupełniali: Julia Poździk, Klaudia Wróblewska, Zuzanna Sioma, Agnieszka Denys, Julia Bednarz, Jakub Rymarz i Filip Sałamacha.

Najlepszą zawodniczką zawodów za dwa starty została Ewa Osiniak-AZS UMCS Lublin a wśród panów Adam Szerba-AZS UMCS Lublin. Zwycięzcy otrzymali z rąk sponsora zawodów Krzysztofa Kolanusa - jednego z czołowych na świecie zawodników high diving (skoki do wody z wysokości 27 metrów) stroje pływackie marki Mad Hoppers, których jest producentem. Do zakończenia rozgrywek w obydwu kategoriach wiekowych pozostały 2 rundy.

Organizatorami zawodów wspieranych finansowo przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, na zlecenie LOZP byli UKS Orka Zamość i OSiR Zamość.