Reklama
Reklama

Zawodnicy Azymutu na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Patryk Niedźwiecki oraz Jan Grosman z klubu UKS Azymut Siedliska (gmina Zamość) reprezentowali Polskę oraz nasz region na 19 Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej. Zawody odbyły się w Korei Południowej w miejscowości Sokcho, w dniach 2-8 września.

W zawodach wystartowało ponad 400 czołowych zawodników z ponad 30 państw z 4 kontynentów. W trakcie zawodów zostały rozegrane 4 biegi indywidualne. Najlepsze miejsca naszych zawodników w kategorii seniorskiej M21 to 6 miejsce Patryka Niedźwieckiego w biegu klasycznym KF oraz w biegu sprinterskim 9 miejsce. Jan Grosnam w sprincie uplasował się na 13 miejscu a w biegu klasycznym był 17. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej w kategorii seniorskiej panowie zajęli 6 miejsce w biegu klasycznym.

Polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła 7 miejsce na Świecie zdobywając dwa złote medale (Agata Kulicka K35) oraz 3 brązowe (2x Maria Deptulska K19, Zbigniew Mądrzyński M60).

Dodajmy, że klub Azymut istnieje od 1996 roku. Jego działalność jest finansowana ze środków Gminy Zamość.

1 komentarz

  • Ela
    Ela środa, 12 wrzesień 2018 23:47 Link do komentarza

    Gratulacje, wielkie gratulacje, bo obok osiągnięć macie przede wszystkim pasje i chęć robienia czegoś dla siebie i innych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us