Reklama

Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 odbędą się w Zamościu

foto: Urząd Miasta Zamość foto: Urząd Miasta Zamość

To już pewne: nasze miasto zostało wybrane organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy sportowej. Między 17 a 28 października do Zamościa przyjedzie około 500 zawodników z 35 federacji z całej Europy, m.in.: Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Francji.

Jest to pierwsza impreza o randze Mistrzostw Europy w sportach olimpijskich, jaka odbywa się w Zamościu. To ogromne wyzwanie organizacyjne, ale zdaniem prezydenta Andrzeja Wnuka, miasto z pewnością sobie z nim poradzi.

-„ Zrobimy wszystko, co trzeba, aby Mistrzostwa Europy wypadły okazale, nie może być inaczej, bo impreza będzie transmitowana na cały świat. To naprawdę wielka chwila dla miasta”- dodaje prezydent.

Mariusz Jędra, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dziękując władzom miasta za przychylność i wsparcie, wyraził przekonanie, ekipy europejskie będą się tu czuły bardzo dobrze, a Zamość spodoba się młodym sportowcom.

- „ Przed nami bardzo dużo pracy. Musimy udoskonalić i dopracować pewne elementy związane z bazą zawodów, ale wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na pewno to zrobimy- mówi Konrad Firek, prezes Klubu Sportowego „Agros” Zamość- trzeba zadbać o sale rozgrzewkowe, zapewnić miejsca do codziennego treningu, ale też przygotować obiekty dla kontroli dopingowej czy zaplecza medycznego.

- Główne zawody Mistrzostw będą się odbywać na hali tenisowej, ale cała nasze infrastruktura będzie zaangażowana. Część pomostów rozgrzewkowych będzie zorganizowana w tzw. starej hali, hala mat będzie przeznaczona na odpoczynek, siłownia zostanie oddana zawodnikom- dodaje Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

- „Mamy nowoczesne obiekty sportowe, które zdecydowanie spełniają standardy jakościowe i pozwalają na organizację Mistrzostw Europy, a zorganizowane tu kilka miesięcy temu Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają”- mówi Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Organizacja Mistrzostw Europy to nie tylko rywalizacja sportowa, to również szereg elementów dodatkowych, które składają się na prawidłowy przebieg imprezy. Mowa m.in. o wytyczeniu parkingów, oznakowaniu obiektów czy zorganizowaniu pobytu dla ekip.

Według Piotra Zająca, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość, o tę część Mistrzostw miasto z pewnością zadba, a sportowcy nie mają się o co martwić, wszystkie jednostki podległe czy wydziały Urzędu Miasta będą do dyspozycji organizatorów.

Wiadomo już, że Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23 będą od pierwszej, do ostatniej minuty transmitowane w internecie, zaplanowano również przekazy telewizyjne.

Szacuje się, że ME mogą kosztować ok. 1,5 mln.zł. Znaczną część tej kwoty będą stanowić wpłaty od uczestników, organizatorzy będą zabiegać o dodatkowe środki m.in. od sponsorów.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us