Reklama

Wojewódzka Liga w Pływaniu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
W piątek 26 maja w Lublinie rozegrano ostatnią przed wakacjami, trzecią rundę Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w pływaniu. W zawodach wystartowało 335 pływaczek i pływaków z 14 klubów. Do klasyfikacji drużynowej zaliczają się punkty zdobyte przez trzech najlepszych zawodników z klubu w każdej konkurencji indywidualnej i jedna sztafeta. Rywalizacja zarówno indywidualna jak i sztafet odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:, 10-11 lat, 12 lat i 13 lat.

Tegoroczna edycja jest bardzo zacięta i wyrównana, dlatego brak na zawodach jakiegokolwiek punktującego zawodnika powoduje znaczące straty dla drużyny. Na piątkowe zawody z różnych powodów nie pojechało aż 4 pływaków Orki, co niestety skutkowało spadkiem o jedno miejsce w klasyfikacji drużynowej po trzech rundach. Możliwość odrobienia strat pojawi się dopiero jesienią po wznowieniu rywalizacji. Obecna sytuacja w tabeli przedstawia się następująco: 1.UKS SP 23 Lublin-1266 pkt., 2.UKS Olimpijczyk 23 Lublin-1044 pkt., 3.MTP Lublinianka-961, 4.KUAZS UMCS Lublin-892, 5.KS Wisła Puławy-856, 6.UKS Orka Zamość-803 pkt., stawkę punktujących klubów, 15 miejsce zamyka KS Olimpia Lublin-14 pkt.

Zawodnicy Orki, poprzez dobre występy indywidualne (poprawili 28 życiówek-zalicza się tylko wtedy kiedy zawodnik miał już notowany czas w danej konkurencji) uplasowali się ex aequo z KU AZS UMCS Lublin na pierwszym miejscu pod względem progresji wyników w ujęciu drużynowym-107%.

W każdej konkurencji nagradzanych było 6 najlepszych dziewcząt i chłopców w każdej kategorii wiekowej i 3 najlepsze sztafety.

Drużyna Orki wystąpiła w składzie: Hentschel Laura, Mazur Maria, Furman Hania, Brogowska Maria, Bielak Adrianna, Bondyra Zuzanna, Repeć Nadia, Harbuz Milena, Kudyk Magda, Sękowska Hanna, Hałas Maja, Siemko Maria, Malec Julia, Bartkowska Martyna, Rawska Wiktoria, Baniak Mikołaj, Flaga Bartosz, Adamczyk Antoni, Kędziera Maciej, Maksymchuk Matviy,Czerwiński Jakub, Leszkowicz Hubert, Maksymchuk Ostap i Matwiejczuk Kamil.

Najlepiej zaprezentował się członek kadry wojewódzkiej młodzików Maciej Kędziera, który zwyciężył zarówno na 50m stylem dowolnym jak i na 100m stylem zmiennym. O klasie osiągniętych czasów świadczy fakt, że w zestawieniu wszystkich rezultatów wg tabel punktowych FINA był to odpowiednio 1 i 3 wynik wśród 260, w kategorii chłopców. Na 10 miejscu w tym zestawieniu za wynik na 50m stylem dowolnym uplasował się drugi zawodnik Orki Antoni Adamczyk.

W ceremoniach dekoracji, plasując się na miejscach 1-6 uczestniczyli ponadto: Zuzanna Bondyra-5 na 50m stylem dowolnym i 4 na 100 m stylem grzbietowym, Antoni Adamczyk uplasował się na miejscu 5 w wyścigu na 50 dowolnym, Jakub Czerwiński wywalczył 2 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 3 na 100m stylem zmiennym, na 5 miejscu uplasowała się Hanna Sękowska w wyścigu na 100m stylem zmiennym, w tym samym wyścigu na 6 miejscu sklasyfikowana została Martyna Bartkowska (obie 12 lat), w kategorii 12 lat na 100m stylem zmiennym 5 był Matviy Maksymchuk. 3 miejsce w sztafecie 4x50m stylem zmiennym wywalczyła drużyna Orki w składzie:M.Bartkowska-grzbiet, A.Bielak-żaba, H.Sękowska-delfin i M.Kudyk-kraul. 2 miejsce po emocjonującej walce do ostatniego metra wywalczyła w wyścigu 4x50m stylem zmiennym sztafeta w składzie: J.Czerwiński-grzbiet, H.Leszkowicz-źaba, M.Kędziera-delfin i A.Adamczyk-kraul. Do zwycięskiej sztafety stracili 45/100 sekundy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us