Reklama

Opiekuje się chorym synem, na życie ma 300 zł! Trwa zbiórka dla Pani Janiny

foto: pomagam.pl foto: pomagam.pl
Pani Janina mieszka w małej wiosce Husynne, niedaleko Hrubieszowa. Kobieta sama opiekuje się chorym synem, który nie dostaje renty z ZUS. Utrzymują się jedynie z niskiej emerytury kobiety. Trwa zbiórka Fundacji "Niosę pomoc" na portalu Pomagam.pl.

Pani Janina otrzymuje emeryturę w wysokości 1240 zł (po zajęciu komorniczym). Po zrobieniu wszystkich opłat, na życie zostaje jej jedynie 300 zł na cały miesiąc. Sama opiekuje się swoim chorym synem. Pieniędzy brakuje na wszystko, od ciepłych ubrań, po jedzenie.

- W większości ich posiłkami są ryż lub kasza ze smalcem. Malutki domek, który posiadają, jest w bardzo złym stanie: przeciekający dach, kable elektryczne na zewnątrz, środek domu także potrzebuje remontu. Siedzą i śpią w kurtkach, bo nie stać na opał, a ten, na który dostali dofinansowanie już się skończył. Pomóżmy zmienić ich obecną sytuację choć trochę na lepsze – pisze na stronie zbiórki Fundacja "Niosę pomoc".

Dom Pani Janiny jest w opłakanym stanie. Najpilniejsza do zrobienia jest instalacja elektryczna, a gdy tylko pogoda na to pozwoli, ma zostać przeprowadzony remont dachu. Dosłownie w ostatniej chwili przed mrozami do Pani Janiny udało się dostarczyć węgiel. Na bieżąco potrzebne jest też jedzenie i leki.

Syn kobiety od dzieciństwa choruje. Uległ też wypadkowi, w wyniku którego złamał nogę. Przeszedł operację, jednak teraz bardzo potrzebne są pieniądze na rehabilitację. Kobieta przy skromnej emeryturze nie jest w stanie sama zapłacić za jedzenie, nie mówiąc o kosztownym leczeniu.

Pani Janinie i jej synowi można pomóc, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl. Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/300plnnazycie

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us