Reklama

Bus w rowie

foto: Policja foto: Policja
Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną wczorajszego wypadku w miejscowości Gorajec Zagroble. 28-letni kierowca busa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do szpitala z obrażeniami trafiła 53-letnia pasażerka. Do podobnego zdarzenia doszło niedługo później w miejscowości Udrycze Kolonia.

Do wypadku doszło wczoraj w godzinach porannych w miejscowości Gorajec-Zagroble, w gminie Radecznica. Kierowca busa wjechał do rowu.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący busem marki Renault - 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc od strony Zamościa w kierunku Janowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Z uwagi na wcześniejsze opady śniegu, jej nawierzchnia była śliska, co wymagało od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Ostrożności zabrakło 28-latkowi, który w takich warunkach jechał busem ze zbyt dużą prędkością. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w płyty betonowe wzmacniające skarpę - relacjonuje  Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Do szpitala z obrażeniami trafiła 53-letnia mieszkanka Zamościa. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierującemu nic się nie stało.

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było też przyczyną innego zdarzenia, do którego doszło niedługo później w miejscowości Udrycze Kolonia, w gminie Stary Zamość. Doprowadziła do niego 19-letnia kierująca samochodem marki Opel, która także na łuku drogi nie zdołała zapanować nad pojazdem, po czym wjechała do przydrożnego rowu. Została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie odniosła obrażeń - dodaje Szewczuk.

Kobieta, za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz brak zapiętych w czasie jazdy pasów bezpieczeństwa, została ukarana mandatem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us