Reklama

Krasnobród: Funkcjonariusze przejęli podrabiane zabawki

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Policji zabezpieczyli w jednym ze sklepów w Krasnobrodzie 300 sztuk podrabianych zabawek. Były to m.in. klocki, figurki, czy lalki. 

-Kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Zamościu wymierzone były w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży zabawki z nielegalnie naniesionymi oznaczeniami znanych firm. - informuje KAS. - W sklepie w Krasnobrodzie funkcjonariusze zabezpieczyli 300 takich zabawek, w tym: klocki, figurki, lalki i inne. O tym, że są to podróbki, świadczyły m.in.: niestaranne wykonanie i słaba jakość materiałów. Przykładowo z części zabawek schodziła farba, a klocki nie były dokładnie spasowane.

Ale jakość wykonania to nie jedyny problem. Badania laboratoryjne KAS potwierdzają, że podrabiane zabawki zawierają często niedozwolone lub zagrażające zdrowiu substancje chemiczne, w tym np. podwyższone stężenie ftalanów. Co trzecia zabawka przebadana w 2021 r. w laboratoriach celno-skarbowych i laboratorium Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawierała niedozwoloną ilość szkodliwych substancji. 

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us